6 ieteikumi ēšanai ar nelielu budžetu

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Vai zini, cik daudz naudas nedēļā, mēnesī vai gadā iztērē par pārtiku? Tā var būt pat lielākā daļa algas. Bet tici vai nē, arī uz ēdienu ir iespējams ietaupīt. Un nē, tev nevajag "taupīt" uz produktu kvalitāti. 

Šeit būs 6 ieteikumi ēšanai ar nelielu budžetu.

 Apdomā, kur iepirkties
Ja tev tuvumā nav tirgus, kur vari iegādāties svaigus dārzeņus un augļus, gaļas izstrādājumus utt., tu, visticamāk, teju ik dienu dodies uz tuvāko veikalu, vai ne? Ja tā, tad pamēģini uz veikalu doties retāk, piemēram, vienu reizi nedēļā. Ja dzīvo pilsētā, tad situācija ir nedaudz vienkāršāka, bet, ja dzīvo pagastā, tad šeit būs ieteikums, kas varētu palīdzēt. 

Tu vai kāds cits ģimenes loceklis taču dodaties uz pilsētu, piemēram, sestdienas rītā, ne tā? Lūk, kad jūs to darāt, iebrauciet un pastaigājiet pa kādu lielāku pārtikas veikalu. Pievērsiet uzmanību akcijas produktiem un iegādājaties tos, lai pietiktu vismaz vienai nedēļai. Droši pērc gaļu, ogas un citus produktus, jo lielu daļu pārtikas varam uzglabāt saldētavā. Tas palīdzēs gan ietaupīt naudu, gan izvairīties no nevajadzīgiem pirkumiem. Turklāt produkti būs tādi paši (varbūt pat svaigāki un lielākā izvēlē) nekā tie, kas nopērkami vietējā veikaliņā.

♦ Pārbaudi cenu
Mēs, visticamāk, nevarētu izdzīvot, ja nekad neskatītos uz cenu, kuru maksājam par konkrēto produktu. Bet šeit domāta cena par kilogramu. Bieži vien lielveikalos var iegādāties jau safasētus dārzeņus, un arī cena pirmajā mirklī šķiet zemāka, bet tā vari kļūdīties. Bieži vien jau šādi sapakotas preces maksā daudz dārgāk nekā tās, kuras maisiņā vari ielikt pats. Viens no labākajiem piemēriem ir ķiploki. Ieej veikalā un ļoti iespējams, ka arī tu redzēsi, ka 3 ķiploku galviņas (jā, tās, kuras komplektā) maksā vairāk nekā 3 sveramie ķiploki.

Pērc vairumā
Ja tavs nedēļas budžets to atļauj, iegādājies vairumā tos produktus un preces, kurām ir ilgāks derīguma termiņš. Ja veikalā ir akcija, iegādājies uzreiz vairākas pakas tualetes papīra, ziepju u.tml. Tāpat iegādājies rīsus, makaronus, konservus.Ir veikali, kur var iegādāties arī milzīgas makaronu pakas. Arī tas palīdzēs ietaupīt ilgtermiņā.

Starp citu, ir tāda iespēja kā ātrie kredīti, kas ļauj aizņemties situācijā, kad naudas pietrūkst, bet līdz nākamajai algai vēl kāds laiciņš jāpagaida. Protams, jāaizņemas atbildīgi, izvērtējot iespēju vēlāk naudu atmaksāt. Bet šī iespēja dažās negaidītās situācijās var būt kā glābiņš.

 Pagatavo vienreiz, ēd divreiz
Šo, visticamāk, zina daudzi. Bet atgādināt vērts vienmēr. Gatavojot vairāk, nekā konkrētajā maltītē nepieciešams (bet arī nāmakajai un aiznākamajai dienai), tu ietaupīsi ne tikai naudu, bet arī laiku. Turklāt, ņemot uz darbu līdzi mājās pagatavotas pusdienas, izvairīsies no liekiem tēriņiem.

♦ Pērc sezonas produktus
Bez šaubām, tomāti un gurķi sezonas laikā garšo daudz labāk nekā ziemā. Turklāt tie šajā laikā arī maksā lētāk. Tādēļ iegādājies svaigus produktus tajā laikā, kad tie tiek arī audzēti!

 Iepērcies īstajā laikā
Veikalos bieži vien redzam plauktus ar nocenotajām precēm. Un jāsaka – šo iespēju nedrīkst neizmantot. Jā, visbiežāk nocenoti tiek tie produkti, kuriem drīzumā beigsies derīguma termiņš, bet tas nenozīmē, ka šie produkti ir slikti. Ja pēc izskata tie tev šķiet labi, iegādājies! Tā tu noteikti ietaupīsi papildus naudu. Pēc tam aiznes mājās un vai nu pagatavo tajā pašā vakarā vai nākamajā dienā, vai sasaldē uz laiku līdz 3 mēnešiem.

Cerams, ka šie ieteikumi tev palīdzēs gatavot maltītes arī tad, ja vēlies ietaupīt.