Autotransporta direkcija: Administratīvi teritoriālā reforma, iespējams, ietekmēs arī skolēnu pārvadājumus

īga, 11.apr., LETA. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvātā administratīvi teritoriālā reforma, kurā paredz pašvaldību skaitu samazināt no 119 līdz 35, iespējams, ietekmēs arī skolēnu pārvadājumus, aģentūrai LETA prognozēja Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

Viņš uzsvēra, ka patlaban ir svarīgi saprast skolu tīkla sabiedriskā transporta pakalpojuma nodrošināšanu, jo, iespējams, mainīsies skolēnu pārvadājumu skaits.

Godiņš norādīja - ja samazināsies skolu skaits novados, iespējams, pieaugs vai samazināsies skolēnu pārvadājumu skaits citos reģionos. Viņš atgādināja, ka Autotransporta direkcija plāno rīkot konkursu par pasažieru pārvadājumiem ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutu tīklā visā Latvijas teritorijā no 2021.gada.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka līdz ar reformām būtu svarīgi ieplānot budžetu ceļu uzturēšanai. "Nereti uz ceļiem rodas situācijas, kad autobuss nevar to izbraukt. Ceļu kvalitātes uzturēšana un tīrīšana ir aktuāla, tāpēc to sakārtošana atvieglotu sabiedriskā transporta kustību reformu kontekstā," teica Godiņš.

Pēc Godiņa paustā, kopumā plānotā teritoriālā reforma neietekmēs sabiedriskā transporta kustību.

Jau vēstīts, ka VARAM izstrādātā karte paredz pašvaldību skaitu samazināt no 119 līdz 35.

Platības ziņā lielākās ir Liepājas un Madonas pašvaldības. Ministrijas piedāvātajā kartē tās attiecīgi aptver 3656,93 un 3347,35 kvadrātkilometru plašu teritoriju.

Pēc iedzīvotāju skaita lielākās pašvaldības atbilstoši šai kartei būtu Daugavpils, Rīga un Liepāja. Visās šajās vietvarās dzīvotu vairāk nekā 100 000 cilvēku.

Mazākā pašvaldība pēc iedzīvotāju skaita varētu būt Līvānu pašvaldība, kopumā pulcējot nedaudz vairāk nekā 12 000 iedzīvotāju.

VARAM izstrādātajā kartē iecerēts apvienot arī vairākas Pierīgas pašvaldības, piemēram, Ādažus apvienot ar Carnikavu, Ķekavu ar Baldoni un tamlīdzīgi.

Ministrijas izstrādātais teritoriālais iedalījums tiks nodots izvērtēšanai pašvaldībām un citām iesaistītajām pusēm.

https://infogram.com/jaunie-regionalie-centri-1hxj48070gn56vg?live