Efektīvas ārējās žalūzijas mājai

Vēlme pasargāt savu īpašumu un personīgo dzīvi no apkārtējo acīm ir dabiska un pašsaprotama. Tāpēc arī izmantojam teritorijas norobežošanai žogu, vārtus, ierīkojam drošības sistēmas un liekam pie logiem aizkarus. Arī žalūzijas pieder pie šāda veida risinājumiem, kurus labprāt izmanto ne tikai gaismas kontrolei telpās, bet arī citām funkcijām. 

 

Teicama izvēle īpašuma komforta un drošības uzlabošanai ir tieši ārējās žalūzijas mājai, kas izceļas ar būtiskām priekšrocībām, salīdzinot ar žalūzijām, kuras stiprina iekštelpās.

Kas ir ārējās žalūzijas jeb aizsargžalūzijas
Ārējās žalūzijas no klasiskajām iekštelpu žalūzijām atšķiras ar to, ka tās paredzēts stiprināt pie loga fasādes pusē. Tās ir arī izturīgākas un stabilākas, var būt izgatavotas no alumīnija lamelēm, tām ir stingrs korpuss, kas ļauj tām saglabāt formu un efektīvi veikt savu uzdevumu – aizsegt logus un citas stiklotās konstrukcijas. Šīs žalūzijas ir manuāli vai attālināti ērti regulējamas pēc nepieciešamības. Ārējās žalūzijas izgatavotas, lai tām netraucētu arī nelabvēlīgu laika apstākļu ietekme. Tas neietekmē žalūziju izskatu un funkcionalitāti. Žalūzijas pieejamas dažādos izmēros un konstrukcijās, ļaujot atrast piemērotāko risinājumu katrai ēkai.

Problēmas, kuras var novērst ārējās žalūzijas

 • Saules uzkarsētas telpas
  Saulainās dienās un gada karstākajos mēnešos aktuāla problēma ir telpu pārmērīga uzkaršana. Problēma var būt pat tik nopietna, ka uzturēšanos telpās padara neiespējamu. Aizsargžalūzijas, kas izvietotas pie logiem, kuros spīd pati karstākā dienas saule, var ievērojami mazināt šo problēmu, jo metāliskās žalūzijas karstumu notur ēkas ārpusē, bloķējot to. Tas ir daudz efektīvāk par iekšējām žalūzijām, kuras pašas uzkarst un nespēj aizkavēt telpas uzkaršanu, bet to pat veicina.
 • Saule uz ekrāniem un apgrūtināts darbs
  Traucējošs ir ne tikai karstums telpās, ko rada saule logā, bet arī gaisma, kas spīd ekrānos un traucē darbu pie datora vai televizora skatīšanos. Īpaša problēma tā ir birojos, kur ir daudz ekrānu, pie kuriem jāveic intensīvs darbs. Aizsargžalūzijas sniedz pastāvīgu risinājumu, ļaujot aizmirst par neērtībām, ko rada saules stari. Žalūzijas ir manuāli vai automātiski regulējamas vēlamajā leņķī, ļaujot koriģēt gaismas daudzumu pēc nepieciešamības.
 • Kondicioniera izmaksas un ietekme uz veselību
  Kondicionieris ir viens no bieži izmantotiem risinājumiem, lai vasarā koriģētu temperatūru telpās. Tas strādā efektīvi, tomēr nāk kopā ar papildu izdevumiem par elektrību, apkopi un remontu. Tāpat kondicionieris var izraisīt dažādas veselības problēmas. Aizsargžalūzijas spēj aizvietot kondicionieri, regulējot temperatūru telpā un uzturot to vienmērīgu bez papildu izmaksām. Žalūzijas ir tālredzīga investīcija, kas ļauj samazināt ēkas ekspluatācijas izdevumus.
 • Siltuma zudumi apkures sezonā
  Nav noslēpums, ka logi ir viena no zonām, kur veidojas siltuma zudumi ziemā, palielinot izdevumus par telpu apsildi, jo ir grūtāk noturēt vienmērīgu temperatūru aukstajā sezonā. Aizsargžalūzijas šajā gadījumā ir nozīmīgs palīgs, jo veido papildu barjeru logu zonā, ievērojami samazinot ārpus telpām aizplūdušā siltuma daudzumu. Tādā veidā iespējams samazināt izdevumus par telpu apsildi.
 • Putekļu un alergēnu koncentrācija telpā
  Aizkari un dažāda veida iekštelpu žalūzijas ir zona, kurā, neskatoties uz regulāru uzkopšanu, tomēr krājas daudz putekļu un citu alergēnu. Tas nopietni var traucēt uzturēšanos šajās telpās tiem, kuri cieš no dažādām alerģijām. Kā arī kopumā telpas mikroklimats un gaisa kvalitāte ir zemāka nekā tad, ja aizkaru un iekšējo žalūziju vietā tiek izmantotas ārējās žalūzijas, kas atrodas ēkas fasādes pusē.
 • Nepietiekams privātums un drošība
  Ja ēka atrodas tuvu ielai, tai ir zemi logi, tad var būt problēmas ar privātuma saglabāšanu un drošību, jo rodas sajūta, ka katrs garāmgājējs var ieskatīties jūsu privātajā telpā. Ārējās žalūzijas šādā gadījumā ir ļoti efektīvas, tās var regulēt pēc nepieciešamības, pat pilnībā aizsedzot logu vai citu stikla konstrukciju un radot privātu, aptumšotu telpu, lai kārtīgi izgulētos pēc nakts maiņas vai izbaudītu laiku divatā. Žalūzijas ir arī papildu barjera, kas palielina īpašuma drošību.

Kur iegādāties ārējās žalūzijas mājai
Kvalitatīvas un modernas ārējās žalūzijas savam īpašumam varat pasūtīt uzņēmumā "RIPO International", kas ražo ne tikai žalūzijas, bet arī citas preces īpašuma un tā teritorijas labiekārtošanai. Sortimentā ir gan regulējamas, gan neregulējamas aizsargžalūzijas ar metāliskām lamelēm, Venēcijas žalūzijas, ārējās rullo žalūzijas no auduma, arī marķīzes un pergolas katrai gaumei.

Vairāk par ārējām žalūzijām, to veidiem un cenām uzzināsiet ripointernational.lv.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu