Iepriekš par ietvju tīrīšanas nenodrošināšanu Rēzeknē sodītais "Clean R" jaunā iepirkumā piedāvā lētāko cenu

Rīga, 29.janv., LETA. SIA "Clean R", ko pašvaldība nesen sodījusi par nepietiekamu Rēzeknes trotuāru tīrīšanu, jaunajā iepirkumā piedāvājusi lētāko cenu pakalpojuma nodrošināšanai turpmāk, aģentūru LETA informēja pašvaldība Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Kārlis Pozņakovs.

Šodien notikusi pilsētas domes Iepirkumu komisijas sēde, kurā tika apkopoti pretendentu iesniegtie finanšu piedāvājumi atklātajam konkursam "Rēzeknes pilsētas koplietošanas teritoriju apsaimniekošana un uzturēšana". Visizdevīgāko cenu - 2,787 miljonus eiro - piedāvāja "Clean R", kas pilsētas ietves apsaimnieko kopš 2016.gada. SIA "Rodeks" finanšu piedāvājums ir 2,824 miljoni eiro, savukārt SIA "Rēzeknes namsaimnieks" pakalpojumu solīja nodrošināt par 2,903 miljoniem eiro.

"Pirmkārt, priecē, ka par Rēzeknes pilsētu interesi izrādījuši trīs konkurenti ar dažādiem piedāvājumiem. Otrkārt, esošais līgums ir spēkā līdz 14.februārim, līdz ar ko mums ir pietiekami daudz laika sagatavot sadarbības nosacījumus, kas noteiks stingrāku darba kontroli un uzraudzību, kā arī ļaus daudz vērienīgāk sodīt uzņēmumu nosacījumu nepildīšanas gadījumā. Treškārt, atklātā konkursa cenu griesti tika noteikti 3 000 000 eiro apmērā, taču piedāvātās cenas ir zemākas nekā mēs rēķinājāmies, līdz ar ko jau tagad varam apgalvot, ka tiks ieekonomēti līdzekļi," iepirkumu komentēja pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs (S).

Lēmums par konkursa uzvarētāju tiks pieņemts nedēļas laikā.

Jau vēstīts, ka pēc iedzīvotāju sūdzībām par nenotīrītām ietvēm Rēzeknē dome apsaimniekotājam - "Clean R" - piemērojusi 900 eiro līgumsodu. Pašvaldība, reaģējot uz iedzīvotāju sūdzībām par trotuāru tīrīšanu ziemas periodā, pārbauda norādītās adreses un risina problēmas ar ietvju apsaimniekotāju. Taču pašvaldība novērots, ka diezgan bieži informācija par laikus nesakoptiem vai vispār netīrītiem trotuāriem nenonāk līdz pašvaldībai. Tāpēc pilsētnieki informāciju ar precīzām adresēm, bet vislabāk ar fotogrāfijām aicināti sūtīt domes Pilsētas saimniecības pārvaldes speciālistiem.

Pozņakovs apgalvoja, ka visa informācija tiks pārbaudīta un apkopota, bet uzņēmumam "Clean R" jau piemērotas soda sankcijas par līguma noteikumu neievērošanu 900 eiro apmērā.

Līgums ar "Clean R" par koplietošanas teritoriju apkalpošanu un uzturēšanu noslēgts par 2,1 miljoniem eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli, un tas ir spēkā līdz februāra vidum. Pašlaik ir izsludināts jauns konkurss par pilsētas teritoriju uzturēšanu, un pašvaldībā sola, ka iepriekšējie darba rezultāti, slēdzot jaunu līgumu, tiks ņemti vērā.