Izsludina konkursu uz Rēzeknes slimnīcas valdes locekļa amatu

Rīga, 6.febr., LETA. Līdz 25.februārim kandidāti var pieteikties konkursā uz pašvaldības SIA "Rēzeknes slimnīca" valdes locekļa ārstniecības jautājumos amatu, aģentūra LETA uzzināja Rēzeknes pašvaldībā.

Noteikts, ka kandidātiem jābūt ārstniecības personai ar profesionālo augstāko izglītību vai akadēmisko izglītību veselības aprūpes jomā, svarīga arī iepriekšēja darba pieredze veselības jomas darba vadībā, organizācijā, plānošanā. Pašvaldība pieprasa arī pieredzi vidēja darba kolektīva vadīšanā, stratēģiskās plānošanas prasmes, spēju noteikt mērķus, plānot savas darbības, pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību. Nepieciešama arī pieredze Eiropas Savienības līdzfinansēto projektu īstenošanā, valsts valodas prasme augstākajā līmenī, vēlamas svešvalodu zināšanas sarunvalodas līmenī. Tiks novērtēta arī spēja veidot pozitīvas attiecības, uzņemties vadītāja lomu, lai nodrošinātu kapitālsabiedrības mērķu sasniegšanu.

Jaunajam valdes loceklim būs jāuzņemas uzņēmuma attīstības stratēģiskā plānošana un izstrādātās stratēģijas īstenošanas uzraudzība ārstniecības jomā, slimnīcas pamatdarbības nodrošināšana, darba procesa plānošana un vadīšana, kā arī veselības aprūpes sniegto pakalpojumu efektivitātes pilnveidošana, modernizēšana un optimizēšana, ieviešot jaunākās medicīniskās tehnoloģijas. Noteikts arī, ka valdes loceklis ārstniecības jautājumos atbildīgs par medicīniskā personāla kvalifikācijas paaugstināšanas procesa veicināšanu, jauno speciālistu piesaisti, pacientu apmierinātības veicināšanu, sadarbības ar ģimenes ārstiem stiprināšanu. Kā pienākumi kandidātiem noteikti arī slimnīcas medicīnisko iekārtu reģistrācijas, atbilstības novērtēšanas, izplatīšanas, ekspluatācijas un tehniskās uzraudzības kontrole, pārskatu ārstniecības jomā sagatavošana un iesniegšana, kā arī sadarbība ar valsts un pašvaldības iestādēm un citām institūcijām.

Pēdējā laikā slimnīca strādājusi vienas amatpersonas - valdes locekles Maritas Zeltiņas - vadībā.

2018.gada decembrī tika veiktas izmaiņas "Rēzeknes slimnīcas" statūtos, līdz diviem iepriekšējo trīs vietā samazinot valdes locekļu skaitu. Par slimnīcas amatpersonu iespējamo samazināšanu Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs (S) pauda uzreiz pēc Saeimas vēlēšanām, kad līdzšinējais ārstniecības iestādes valdes loceklis Jānis Krišāns (S) tika ievēlēts parlamentā. Vēlāk izmaiņas statūtos ir veiktas, un slimnīca turpmāk strādās divu valdes locekļu vadībā.

Pašlaik gan slimnīcā strādā tikai Zeltiņa, jo darbu uzteicis valdes loceklis Rolands Jezerskis. Bartaševičs apgalvoja, ka viņam Jezerska lēmums bijis pārsteigums, taču bijušais valdes loceklis darbu medicīnas iestādē turpina kā ārsts.