Banner 980x90

Kā vasarā justies svaigi un cīnīties ar sviedriem?

Vasaras karstā sezona nāk ne tikai ar siltu sauli, bet arī ar pastiprinātu ķermeņa svīšanu, kas izraisa nepatīkamu sviedru aromātu, sasvīdušas paduses un traipus uz apģērba. Tas var radīt tiešām nepatīkamu sajūtu un būt traucēklis ikdienas gaitās. Tāpēc ir pieejami daudzi dažādi līdzekļi, kas palīdzēs ne tikai vasarā, bet arī citos gadalaikos novērst sviedru nepatīkamo aromātu un samazināt sviedru daudzumu. 

Dezodoranti – svaiguma sajūtai

Lai vasarā, kad svīšana karsto laikapstākļu dēļ ir izteiktāka, cīnītos ar svīšanas nepatīkamajiem simptomiem, ir svarīgi izvēlēties piemērotāko skaistumkopšanas produktu. Dezodoranti efektīvi palīdz novērst nepatīkamo aromātu. Tie ne tikai sniedz tīrības sajūtu, nodrošinot patīkamu un svaigu aromātu, bet arī samazina baktēriju daudzumu. Šie produkti nespēj novērst sviedru izdalīšanos, taču lieliski palīdz īslaicīgi neitralizēt nepatīkamo aromātu, tādējādi sniedzot svaiguma sajūtu. Tāpēc tā ir laba izvēle, ja svīšana nav pārāk aktīva un nerada lielu diskomfortu ikdienā.

Pretsviedru līdzekļi – sausas paduses ilgāku laiku

Neskatoties uz to, ka abi līdzekļi palīdzēs justies svaigi, pretsviedru līdzeklis un dezodorants nav viens un tas produkts, un tiem ir atšķirīgas funkcijas. Antiperspiranta jeb pretsviedru līdzekļa galvenā funkcija ir izdalītā sviedru daudzuma samazināšana. Atšķirībā no dezodoranta tam piemīt īpašība sašaurināt sviedru dziedzerus, tādējādi nodrošinot to, ka paduses ir sausas un neizplata nepatīkamo aromātu. Pretsviedru līdzekļu sastāvā ir alumīnija sāls, kas palīdz samazināt mitrumu, īslaicīgi bloķējot sviedru dziedzeru darbību, tāpēc jutīgākai ādai ilgtermiņā šo līdzekli nav ieteicams lietot. 

Dezodoranta un antiperspiranta pareiza lietošana

Lai dezodorants vai pretsviedru līdzeklis iedarbotos visefektīvāk, tas jāuzklāj uz tīras ādas uzreiz pēc mazgāšanās. Taču, ja produktu nepieciešams atkārtoti uzklāt dienas laikā, paduses ieteicams atsvaidzināt ar attīrošajām salvetēm, tādējādi panākot to, ka līdzeklis iedarbosies efektīvāk. Ja izvēlēts ir produkts, kas nav izsmidzināmais sprejs un nenožūst dažu sekunžu laikā, pirms apģērbšanās ieteicams nogaidīt, kamēr produkts nožūst, lai uz apģērba nerastos traipi un tas netiktu nejauši notīrīts. Savukārt, ja priekšroka tiek dota pretsviedru līdzekļiem, tos labāk uzklāt pirms iešanas gulēt, dodot iespēju tam iedarboties efektīvāk laikā, kad ķermeņa funkcijas nav tik aktīvas.

Dezodoranti katram ādas tipam

Arī dezodoranti, tāpat kā citi skaistumkopšanas produkti, ir jāizvēlas ādas tipam piemēroti. Jutīgai ādai labāk izvēlēties produktus, kuru sastāvā ir mazāk kairinošu vielu, bet vairāk nomierinošu sastāvdaļu. Tie var var būt gan rullīši, gan spreji, gan zīmuļi, kuru sastāvā ir pantenols vai alveja. Piemēroti ir arī organiskie dezodoranti, kuru sastāvā parasti ir dabīgas izejvielas. Ja āda ir sausa, labāk izvēlēties produktus bez alkohola, jo tas vēl vairāk to sausina. Tā vietā priekšroku var dot krēmveida dezodorantiem, kas ir maigi. Normālai ādai piemērotākie savukārt ir spreji un rullīši, kas nodrošina svaigu sajūtu. Un no šiem līdzekļiem savukārt piemērotāko var izvēlēties, balstoties uz to īpašībām, jo spreji nodrošina efektīvu svaiguma sajūtu dažu sekunžu laikā, taču rullīšiem, pateicoties savai želejveida struktūrai, jāļauj nožūt, taču tie ir lielisks veids, kā atsvaidzināties, nevienam to nemanot. 

Organiskie dezodoranti – dabiskāka cīņa ar sviedriem

Atšķirībā no parastajiem dezodorantiem, kuru sastāvā parasti ir agresīvākas sastāvdaļas, organisko dezodorantu sastāvā tiek izmantotas dabiskas izejvielas. Tā kā šiem produktiem nepiemīt pretsviedru līdzekļu īpašības, tie piemērotāki būs cilvēkiem, kuri nesaskaras ar pastiprinātu svīšanu. Taču arī organiskajiem dezodorantiem piemīt spēja cīnīties ar nepatīkamu aromātu. Bet jāņem vērā, ka, iespējams, šo produktu dienas laikā vajadzēs uzklāt atkārtoti, lai svaiguma sajūta saglabātos visas dienas garumā. Organiskais dezodorants ļauj ķermenim svīst tā, kā tam dabiski vajadzētu, taču palīdz samazināt nepatīkamu aromātu.

Lai vasarā justos svaigi visas dienas garumā, sev piemērotāko dezodorantu iespējams ērti iegādāties e-veikalā DOUGLAS.LV.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu