Banner 980x90

Kādu pirts krāsni izvēlēties?

Pirts allaž ir bijusi vieta, kur spēcināt miesu un uzmundrināt garu. Pirts mūsdienās atguvusi savu nozīmību un daudziem kļuvusi par dzīvesveida neatņemamu sastāvdaļu. Tā ir vieta, kur ne vien izsvīst uz lāviņas un mazgāties, bet arī uzlabot savu fizisko un mentālo veselību ar augu ēteriskajām eļļām, uzlējumiem, ķermeņa masāžu. Pirts centrālais elements ir pirts krāsns. Atkarībā no tā, kur plānojat to ierīkot – mājās, dzīvoklī (saskaņojot atbilstošu projektu) vai atsevišķā ēkā –, vispirms būs jāizvēlas vispiemērotākā pirts krāsns. 

Pirts krāsnis ir veidotas tā, lai pirts akmeņi īsā laika periodā spētu uzņemt lielu karstumu. To uzkarsēšanai tradicionāli izmanto malku vai elektrību. Atkarībā no pirts telpas atrašanās vietas un specifikas izvēlas pirts krāsniņu. 

Malkas pirts krāsnis

Kurināšana ar malku raksturīga tradicionālai pirtij, tāpēc ir īpaši piemērota atsevišķai pirts mājiņai. Atkarībā no novietojuma ir pirts krāsnis, kas tiek kurinātas pirts telpā, un pirts krāsnis, kas tiek kurinātas no blakus telpas. Vislabākais variants ir pirts krāsns, kas kurināma no citas telpas. Šādā gadījumā netiek patērēts skābeklis degšanai no telpas, kur notiek pēršanās.

Krāsnīm, kuras kurina no blakus telpas, ir daudz priekšrocību:

  • tiek apsildīta ne tikai pērtuve, bet arī telpa, no kuras krāsni kurina;
  • kurināšana iespējama arī tad, kad pērtuve tiek izmantota;
  • samazinās risks gūt apdegumus pēršanās laikā;
  • pirts telpa būs tīra no malkas skaidām, gružiem;
  • pērtuvē neieplūst dūmi brīdī, kad tiek atvērtas krāsns durtiņas;
  • tiek ietaupīta vieta, kas būtu jāatvēl krāsns durtiņu atvēršanai un malkas novietošanai.

Ir nopērkamas gan tērauda pirts krāsnis, gan čuguna pirts krāsnis. Pērkot pirts krāsniņu, jāpievērš uzmanību, vai norādītais dūmvada diametrs ir atbilstošs jūsu pirts dūmvadam un tam varēs krāsniņu pievienot.

Bieži pirts krāsns izvēles procesā neskaidrības rada jautājums, cik lielu krāsni izvēlēties. Ražotāji parasti norāda, cik lielam pirts telpas tilpumam krāsns domāta. Tomēr jāņem vērā, ka norādītais pērtuves tilpums aprēķināts ideāli nosiltinātai pirtij. Reālajā dzīvē ir visai ievērojami siltuma zudumi caur sienām, griestiem, durvīm. Tāpēc pirts krāsns būtu jāizvēlas ar pietiekamu jaudas rezervi. Piemēram, ja pirts tilpums ir 11 m3, derēs krāsns, kas paredzēta līdz 8 m3 lielas pērtuves apsildīšanai.

Elektriskās pirts krāsnis

Dzīvoklī vai privātmājā ierīkotai saunai ērts risinājums būs krāsns ar elektrisko sildīšanu – tā ir klusa, kompakta, viegli darbināma un efektīva. Lielākā daļa pirts krāsnis paredzētas uzstādīšanai uz grīdas, taču dažas montējamas pie sienas. Lai krāsns lietošana būtu efektīva un ugunsdroša, specifikācijā tiek norādīts, kāds ir telpas, kurā krāsns tiks uzstādīta, minimālais griestu augstums. Galvenokārt tas ir no 150 līdz 170 centimetriem.

Atkarībā no krāsns vadības veida, ir divu veidu elektriskās pirts krāsnis:

  • krāsns ar iebūvētu vadības bloku, kad vadības bloks atrodas krāsnī;
  • krāsns ar ārējo vadības bloku – tas tiek uzstādīts uz sienas ārpus pirts un ļauj kontrolēt krāsns darbību no attāluma.

Taču jāņem vērā, ka parasti vadības bloks nav iekļauts komplektā ar krāsni un to nepieciešams iegādāties atsevišķi.

Atkarībā no elektriskās krāsns jaudas mainās arī tai nepieciešamais tīkla spriegums. Pirms krāsns iegādes noteikti jāpārliecinās, vai ir droši pieslēgties esošajai elektroinstalācijai.

Pirms pirts krāsniņas iegādes pats svarīgākais zināt, kāds ir pirts apmeklējuma mērķis, un atkarībā no tā veidot savu pirti.

Apskatiet 220.lv plašo modeļu klāstu un izvēlieties kvalitatīvu krāsni pirtij vai saunai, kas uzticami kalpos jums turpmākos gadus!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu