Krievu jūras kājnieki atšķirībā no prezidenta neslēpj savu piederību

Foto: Atis Klimovičs
Foto: Atis Klimovičs

"Esam Krievijas bruņoto spēku jūras kājnieki no Sevastopoles," pilnīgi atklāti portālam Kiev24.lv pastāsta kādas nelielas vienības komandieris Krimas galvaspilsētā, kas kopā ar savu vadu atrodas pie ieejas Ukrainas armijas daļā.

Ir pagājis pietiekams laiks, lai apmēram desmit bruņotu vīru bez atšķirības zīmēm pierastu pie Latvijas žurnālistu klātbūtnes un viņi ne tikai piekrīt filmēšanai, bet arī pastāsta par savu dzimto pusi. Vienam tā ir Sibīrija, cits nācis no Urāliem, bet vēl daži no Krievijas dienvidu reģioniem. Gluži pretēji tam, ko iepriekš apgalvojis Krievijas prezidents Vladimirs Putins, tāpat kā šo trešdien ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, kas noliedz savas valsts karavīru klātbūtni Krimā - vietās, kurās viņiem saskaņā ar divu valstu Ukrainas un Krievijas līgumu par Krievijas Melnās jūras kara flotes klātbūtni nenākas atrasties.

Divi jūras kājnieki izvietojušies tuvāk ieejai ukraiņu armijas daļā. Tās vārti ar nelielu Ukrainas valsts ģērboni ir cieši noslēgti. Reizumis pāri mūra sētai pāri noraugās daži ukraiņu karavīri. Uzzināt, kāds ir otrā pusē esošo noskaņojums neizdodas un uzzinām vienīgi tikai to, ka ukraiņu komandieris informāciju nesniedzot. Par to Kiev24.lv pastāsta Andrejs Skirinskis, kas pārstāvot brīvprātīgu Krimas iedzīvotāju organizāciju, kuras galvenais uzdevums esot "darbs ar ukraiņu karavīriem".

Pēc šī cilvēka stāstītā, viņi aicinot Ukrainas bruņoto spēku pārstāvjus neiesaistīties jel kādās provokācijās, kā arī mudinot neklausīt rīkojumiem no Kijevas. Par to, cik lielā mērā šī organizācija spējusi ietekmēt ukraiņu karavīrus, grūti spriest. Spriežot pēc pēdējām ziņām par spiedienu pret Ukrainas jūras spēkiem - par divu kuģu apgādes traucējumiem un blokādes pastiprināšanu – konfrontācija tuvākajā laikā, diezin vai, mazināsies.

ES pārstāvji Latvijas un Lietuvas vēstnieki Ukrainā Argita Daudze un Petrs Vaitekūns Kiev24.lv pastāstīja, ka Krimas iedzīvotāji esot nedaudz nomierinājušies. To noteikusi gan V.Putina beidzamā "nosacīti mierīgā uzstāšanās", gan citu valstu politiķu un diplomātu ierašanās Krimā aizvien lielāka skaitā.

"Tomēr nedomājiet, ka kaut kas ir uzlabojies. Drīzāk, tas viss izskatās pēc pauzes," sacīja P.Vaitekūns. Latvijas vēstniece norādīja uz Rietumos augsti novērtēto Ukrainas jaunās varas spēju nepakļauties provokācijām. Pēc viņas vārdiem, tomēr kādam var neizturēt nervi un, visdrīzāk, tieši to Ukrainai nedraudzīgie spēki tieši gaidot.

Pie minētās ukraiņu armijas bāzes īsā laikā bija iespējams uzklausīt pilnīgi pretējus viedokļus. Krievu tautības skolotāja Olga Kiev24lv uzsvēra, ka esot krieviete, taču citas valsts - Krievijas bruņoto spēku ierašanos svešā valstī - uzskatot par klaji noziedzīgu rīcību.

Divas citas jaunākas sievietes Jūlija Mekheda un Vera Kočkurova gluži pretēji apgalvoja, ka ļoti priecājoties par krievu karavīru atrašanos, jo viņi esot galvenie miera nodrošinātāji. 
Viss par: Kijeva