Latgales vēstniecībā "Gors" apskatāma pianista Jāņa Maļecka personālizstāde

Jelgava, 25.jūn., LETA. Līdz 12.augustam Latgales vēstniecības Gors Mākslas galerijā apskatāma Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (LMA) profesora, pianista un mākslinieka Jāņa Maļecka gleznu personālizstāde, kurā savijas abu mākslu - glezniecības un mūzikas - tēmas un noskaņas, aģentūru LETA informēja Gora Mārketinga nodaļas vadītāja Edīte Husare.

Gleznu izstāde "Muzikālās tēmas un noskaņas Jāņa Maļecka gleznās" ir retrospektīva, jo tajā skatāmi gan senāki, jau pazīstami darbi, gan arī šogad tapušās gleznas, kas pirmo reizi nodotas skatītāju vērtējumam. Izstādē iespējams izsekot vairākiem motīviem, kas parādās darbos pat ar desmit gadu starpību.

Savukārt 11.augustā plkst.18 Gora Mazajā zālē ar koncertu 25 gadu jubileju svinēs "RIX" klavieru kvartets, kura dalībnieks ir Maļeckis, bet pēc koncerta mākslinieks ikvienu interesentu aicina uz tikšanos izstādē. Kvartets dibināts 1993.gadā, kad ansambļa mūziķi satikās tieši profesora Maļecka kameransambļa klasē LMA. Radošās sadarbības veiksmes un savstarpējās sapratnes vieglums visiem četriem - pianistam Maļeckim, vijolniekam Sandim Šteinbergam, altistei Ilzei Kļavai un čellistam Reinim Birzniekam -, kaldināja pārliecību, ka savi mūziķa talanti jāapvieno un jākļūst par pastāvīgu kameransambļa vienību.

Kvarteta jubilejas koncertā izskanēs Franča Šūberta un Džona Harbisona skaņdarbi, bet kvarteta sastāvu papildinās arī virtuozais kontrabasists, orķestra "Berlīnes filharmoniķi" mūziķis Gunārs Upatnieks.

Maļeckis ir LMA profesors, Friderika Šopēna Mūzikas universitātes viesprofesors, aktīvi koncertējošs pianists, kura otra lielā aizraušanās ir glezniecība. Ar glezniecību sācis nodarboties jau bērnībā, bet pusaudža gados mākslai pievērsies jau profesionāli, apgūstot glezniecības pamatus pie Edvarda Grūbes un Intas Celmiņas, kuri ne tikai izglītojuši jauno mākslinieku, bet arī rūpējušies par viņa izaugsmi, iespaidiem un vienmēr mudinājuši būt profesionālam un izvairīties no banalitātēm. Maļeckis 1994.gadā ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmiju, kur studējis Intas Celmiņas un Ivara Heinrihsona vadībā. Šo gadu laikā sarīkojis vairāk nekā desmit personālizstādes, kā arī piedalījies grupu izstādēs.