Maijā par nelikumībām ar psihotropām vielām sāks tiesāt Rēzeknes ģimenes ārsti Lopsu

Rīga, 12.febr., LETA. Rēzeknes tiesa 20.maijā sāks tiesāt vietējo ģimenes ārsti Irēnu Lopsu par pretlikumīgām darbībām ar psihotropām vielām, noskaidroja aģentūra LETA.

Lietā apsūdzētas Irēna un Līga Lopsas. Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka apsūdzība celta ģimenes ārstei un viņas meitai, taču tiesa plašākus komentārus nesniedza. Arī ar pašu ģimenes ārsti aģentūrai LETA pašlaik neizdevās sazināties.

Lopsas prakse darbojas Rēzeknē, Rūpnīcas ielā 7. Savukārt Rēzeknes novada pašvaldības publiskotā informācija liecina, ka 2016.gadā ārste apbalvota ar novada pateicību par darbu Adamovas speciālajā internātpamatskolā.

Lopsas lietu skatīs tiesnesis Ivars Dzindzuks. Tiesas sēde nozīmēta uz plkst.10.30.

Ģimenes ārste apsūdzēta par to, ka izrakstīja psihotropo vielu receptes bez medicīniskās nepieciešamības šīs vielas saņemšanai un šīs darbības izdarīja personiskas ieinteresētības dēļ.

Saskaņā ar apsūdzību, otra persona uzkūdīja recepšu izrakstīšanu psihotropās vielas saņemšanai, neatļauti iegādājās un glabāja realizācijas nolūkā aizliegto vielu, kā arī mēģināja nodot šādu vielu īslaicīgās aizturēšanas vietā ievietotai personai.

Jau ziņots, ka tiesībsargājošās iestādes arī iepriekšējos gados ir aizturējušas ārstus par nelikumīgu apreibinošo vielu izrakstīšanu.