Nākamnedēļ Rēzeknē sāks sešus miljonus eiro vērtā rūpniecības kompleksa būvniecību

Daugavpils, 3.aug., LETA. Nākamnedēļ Latvijas-Lietuvas kopuzņēmumu pilnsabiedrība "Monum & Litana" Rēzeknē, Viļakas ielā 1, sāks sešus miljonus eiro vērtā rūpniecības kompleksa būvniecību, aģentūru LETA informēja Rēzeknes pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Kārlis Pozņakovs.

Projekta gaitā ir plānots izbūvēt ēkas ražošanas un biroju vajadzībām, kā arī pievedceļus un stāvlaukumu, kas nodrošinātu ne tikai izbūvējamo ēku, bet arī vairāku citu zemesgabalu un ēku sasniedzamību, kas nākotnē tiks attīstīti gan no Rēzeknes pilsētas pašvaldības, gan no privāto investoru puses. Pievedceļi un stāvvietas būs brīvi pieejami visai sabiedrībai, bet to uzturēšanu labā tehniskās stāvoklī nodrošinās Rēzeknes pilsētas pašvaldība. Līguma izpildes termiņš ir desmit mēneši.

"Šis ir unikāls projekts, kas Rēzeknē nodrošinās ievērojamu darba vietu skaita pieaugumu. Neskatoties uz sarežģījumiem, līdz šim mums ir izdevies īstenot savas ieceres, racionāli izmantojot mums dotās iespējas un resursus, tāpēc esmu pārliecināts, ka šis, kā arī vairāki citi projekti, būs milzīgs ieguldījums mūsu pilsētas attīstībā," saka Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs (S).

Plānots, ka privātie komersanti projekta ieviešanas rezultātā no savas puses nodrošinās kopējos ieguldījumus, kas nebūs mazāki par 3,5 miljoni eiro un radīs vismaz 95 jaunas darba vietas. Šis skaitlis gan esot indikatīvs un faktisko darba vietu skaitu būšot iespējams pietiekami precīzi prognozēt, kad saskaņā ar normatīvajiem aktiem būs izvēlēti ilgtermiņa izbūvēto ražošanas telpu nomnieki.

Projekta ieviešanas rezultātā Rēzeknes degradēto teritoriju platība samazināsies par pieciem hektāriem.