No 13 atkritumu konteinerā Rēzeknē izmestajiem kucēniem izdzīvojuši astoņi

Daugavpils, 14.maijs, LETA. No 13 tikko dzimušajiem atkritumu konteinerā Rēzeknē izmestajiem kucēniem izdzīvojuši astoņi, aģentūra LETA noskaidroja Rēzeknes dzīvnieku patversmē.

Drīz pēc notikušā visi astoņi kucēni pārvesti uz dzīvnieku aizsardzības biedrību "Ķepu ķepā". Trīs no astoņiem kucēniem patlaban palīdz izbarot kādas saimnieces kuce, kurai pašai ir savi kucēni. Par atlikušajiem pieciem rūpējas biedrības darbinieki, kas regulāri no pudelītes dod kucēniem pienu.

Kucēniem kļūstot vecākiem sāksies darbs pie jaunu saimnieku un māju meklēšanas.

Jau vēstīts, ka aprīļa beigās Rēzeknē, Dārzu ielā 37, atkritumu konteinerā tika atrasti izmesti tikko dzimuši kucēni. Kucēni esot izmesti uzreiz pēc piedzimšanas. Par to liecinot vairākiem kucēniem esošās nabassaites. Tiek pieļauta iespēja, ka kucēni tikuši slīcināti, jo esot bijuši slapji un sarijušies ūdeni.

Saistībā ar kucēnu izmešanu atkritumu konteinerā Rēzeknē sākts kriminālprocess, aģentūra LETA noskaidroja Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldē.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 230.panta - par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, kuras rezultāta tie gājuši bojā vai sakropļoti, vai par dzīvnieku spīdzināšanu.

Par šādu likumpārkāpumu vainīgajām personām paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar arestu, vai ar naudas sodu līdz astoņdesmit minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.