papildināta - Autoceļu uzturēšanai pērn izlietots 65,1 miljons eiro

(Papildināts viss teksts.)

Rīga, 17.janv., LETA. Valsts autoceļu uzturēšanai pagājušajā gadā izlietots 65,1 miljons eiro, trešdien žurnālistiem sacīja VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC) Ceļu pārvaldīšanas un uzturēšanas pārvaldes direktors Aldis Lācis.

Tostarp vasaras sezonā ceļu uzturēšanai izlietoti 32,283 miljoni eiro, bet ziemas sezonā izlietoti 32,812 miljoni eiro.

"Pērn vispār neiestājās ziemai raksturīgi laika apstākļi, kas ļoti apgrūtināja grants ceļu uzturēšanu. Reizēm naktīs gaisa temperatūra bija zem nulles un tad tika veikta preventīvā asfaltēto ceļu kaisīšana, bet pamatā bija šķīdonis," teica Lācis.

Viņš norādīja, ka par ceļu stāvokļa uzlabošanos liecina veiktie avārijas bedrīšu remonti. Pērn bedrīšu remonti veikti 336 000 kvadrātmetru platībā, bet pirms 10 gadiem 2007.gadā bedrīšu remonti tika veikti 771 000 kvadrātmetru platībā. "Bedrīšu problēma samazinājusies vairāk nekā divas reizes," sacīja Lācis.

Pagājušā gada beigās šķīdoņa dēļ 158 grants autoceļu posmos 1253 kilometru kopgarumā tika ieviesti transporta masas ierobežojumi.

Lācis arī informēja, ka finansējuma trūkuma dēļ 2017./2018.gada ziemas sezonā 1262 kilometriem valsts autoceļu ir noteikta samazinātā uzturēšanas klase. Pamatā A-A1 uzturēšanas klase ir samazināta līdz B klasei.

Viņš skaidroja, ka būtu nepieciešami papildu seši miljoni eiro, lai šiem ceļiem saglabātu uzturēšanas klasi, taču šie līdzekļi nav piešķirti.

Lācis arī norādīja, ka pērn augustā plūdos tika bojāti 134 vietējās nozīmes ceļi, 22 reģionālie ceļi un pieci valsts galvenie autoceļi. Plūdu seku likvidācijai tika piešķirti 1,345 miljoni eiro un plūdu seku likvidācija tika veikta maksimāli ātri.

Lielākie bojājumi bija uz autoceļiem Krievijas robeža (Grebņeva)-Rēzekne-Daugavpils-Lietuvas robeža, Kārsava-Ludza-Ezernieki, Viļaka-Kārsava, Seļekova-Degļova-Goliševa un Ruskulova-Bērzpils.

Likvidējot plūdu sekas, tika atjaunots autoceļu grants segums, konstruktīvie elementi, iesēdumi, kopumā iestrādājot 12 464 kubikmetrus grants un smilts. Tāpat tika nomainītas 59 caurtekas, nomainīti 220 metri drošības barjeru, likvidēti izskalojumi uzbērumos 5546 kubikmetru apjomā un aizbērti izskalojumi 8022 kubikmetru apjomā.