Rēzeknes novadā 22 pagastu pārvalžu vietā taps četras pagastu apvienības

Rīga, 31.okt., LETA. No nākamā gada 1.janvāra Rēzeknes novadā 22 pagastu pārvalžu vietā taps četras pagastu apvienības, lēmusi novada dome.

Turpmāk novadā darbosies četras - Dricānu, Kaunatas, Nautrēnu un Maltas - pagastu apvienības. Tā, piemēram, Dricānu pagastu apvienības struktūrvienības būs Dricānu, Gaigalavas, Kantinieku, Nagļu, Ozolmuižas, Rikavas, Sakstagala un Stružānu pagastu pārvaldes un citas šo pagastu iestādes.

Reorganizējot pārvaldes, novada pašvaldībā notiks arī darbinieku skaita samazināšana. Plānots, ka līdz novembra vidum tiks izstrādāti grozījumu Rēzeknes novada pašvaldības nolikumā, kā arī jauno iestāžu nolikumi.

Struktūras reorganizāciju novada pašvaldība sāka jau vasarā, apstiprinot pagastu pārvalžu un Bērnu-jaunatnes sporta skolas grāmatvedību reorganizācijas plānu.

Jau vēstīts, ka atbilstoši Valsts kontroles revīzijas ieteikumiem Rēzeknes novada pašvaldība ir atradusi efektīvāku risinājumu grāmatvedības organizācijai novadā. Pašvaldība aprēķinājusi, ka tā, veidojot četras pagastu apvienības līdzšinējo pagastu pārvalžu vietā un centralizējot grāmatvežu darbu, ik gadu varēs ietaupīt gandrīz 180 000 eiro.

Rēzeknes novada pašvaldība, vērtējot pagastu pārvalžu darbības efektivitāti, nolēmusi veidot četras pagastu apvienības, centralizējot grāmatvedības funkcijas. Pašvaldība aprēķinājusi, ka pēc reorganizācijas varēs ietaupīt ap 180 000 eiro gadā.

Līdzīgu grāmatvedības funkcijas pārskatīšanu pēc revīzijas jau veikusi Gulbenes pašvaldība, kas ietaupītos apmēram 131 000 eiro gadā turpmāk izlietos dažādām iedzīvotāju sociālajām vajadzībām, palielinot dzīvokļu pabalsta saņēmēju loku, palielinot pedagogu darba samaksu, paplašinot tūrisma piedāvājumu un vairāk atbalstot novada kolektīvu dalību Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētkos.