Rēzeknes novadā likvidē nelikumīgu alkohola ražotni, konfiscē pusotru tonnu brāgas

Daugavpils, 14.jūn., LETA. Pret nelikumīgu akcizēto preču apriti vērstu pasākumu gaitā vakar, 26.jūnijā Rēzeknes novadā policijas darbinieki likvidēja nelikumīga alkohola ražotni un konfiscējot ievērojamu daudzumu nelikumīgu alkoholisko dzērienu, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ksenija Belova.

Rēzeknes policijas iecirkņa darbinieki ieguva informāciju, ka Rēzeknes novada Vērēmu pagastā, iespējams, tiek veiktas ar akcizēto preču nelikumīgu apriti saistītas darbības. Informācijas pārbaudes nolūkos likumsargi veica apskati kāda 1966.gadā dzimušā vīrieša dzīvesvietā.

Apskatot aizdomās turētā māju un tai pieguļošās saimniecības ēkas, likumsargi konstatēja nelikumīgu alkohola ražošanu. Kopumā kratīšanas gaitā tika konfiscēts ap 1600 litriem brāgas, 130 litri gatavās produkcijas - kandžas, pudeles, kas izmantojamas alkohola fasēšanai, ka arī ražošanas ierīces un izejvielas.

Lai precīzi noteiktu izņemto vielu skaitu un sastāvu, nozīmētas ekspertīzes, likumsargi turpina izmeklēšanu.

Par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu (ražošanu), glabāšanu vai pārvietošanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā - Krimināllikuma 221.2 panta 1.daļa - vainīgajām personām paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.