Svaru stieņa spiešanas kausā Rēzeknieši izcīna otro vietu

Svētdien, 26.maijā, Rīgā atpūtas kompleksā "LIDO" norisinājās 2013.gada "LIDO" kausa izcīņa, Latvijas čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus uz atkārtojumu skaitu,kurā piedalījās arī Rēzeknes stiprākie sportisti un komandu vērtējumā ar 74 punktiem izcīnīja otro vietu 38 komandu konkurencē, pilsētas informācijas portālu Rezekne24.lv informēja Rēzeknes pilsētas domes Sporta pārvaldes vadītāja vietniece Valentīna Svilāne.

Pirmajā vietā Rembates komanda ar 85 punktiem. Sacensības notika sieviešu, jauniešu (līdz 18 gadu vecumam), junioru (līdz 23 gadu vecumam), open un senioru (no 40 gadu vecuma) grupās deviņās svara kategorijās.

Katram dalībniekam uz stieņa tika uzlikts svēršanās laikā uzrādītais personīgais svars (sievietēm – puse no personīgā svara).

Sieviešu konkurencē vicečempiones godā Diāna Burlakova (līdz 57kg, uz stieņa 28kg) – 45 reizes, bet Diānai Kudrjavceai (virs 57kg, 35kg) ar 35 reizēm devītā vieta.

Jauniešu grupā pirmo vietu izcīnīja Deniss Tarasovs (līdz 74 kg, uz stieņa 71kg) – 22 reizes un otro vietu - Ernests Višķers (līdz 66kg, 65kg) - 21 reize.

Junioru grupā par vicečempionu kļuva Aleksandrs Žukovs (līdz 105kg, 99kg) – 25 reizes.

"Open" grupā trešo vietu izcīnīja Maksims Šiškarjovs (līdz 83kg, 81kg) – 29 reizes, ceturto vietu - Andžejs Ribakovs (līdz 93kg, 92kg) – 28 reizes, sesto vietu Edgars Ratnieks (līdz 105kg) – 25 reizes un septīto vietu Aleksandrs Ņikitins (līdz 93kg, 89kg) – 23 reizes.

Senioru grupā (40+) par čempionu kļuva Andrejs Gugāns (līdz 74kg, 72kg) – 23 reizes , bet Sergejs Vinogradovs (līdz 93kg, 92kg) ar 24 reizēm izcīnīja trešo vietu.

Savukārt sestdien, 25.maijā, Rīgā norisinājās XXXIX SELL spēles spēka trīscīņā, kurās startē Somijas, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas augstskolu studenti.

Diāna Burlakova, kura studē Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmijā, šajās sacensībās savā svara kategorijā (līdz 63kg) ieguva piekto vietu - pietupieni ar svara stieni (Squats) - 77,5kg + svaru stieņa spiešana guļus (Benchpress) – 60kg + vilkme no zemes (Deadlift) – 82,5kg = 220kg (pēc Wilksa tabulā 291.83 punkti). Bet Aigars Janevičs (līdz 93kg), kurš pārstāv savu augstskolu RISEBA, kļuva par SELL spēļu uzvarētāju – 240kg + 175kg + 255kg = 670kg (421,96p.).