Vakar Liepājā dzēsts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 13.jūnija plkst.6.30 līdz 14.jūnija plkst.6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 33 izsaukumus – uz 13 ugunsgrēku dzēšanu, uz 17 glābšanas darbiem, bet trīs no izsaukumiem bija maldinājumi. 

Plkst.21.11 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Reiņu meža ielu Liepājā, kur deg dzīvojamā māja. Ierodoties konstatēts, ka piecstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva palīgtelpā dega sadzīves mantas 6m² platībā. Pirms VUGD ierašanās no piedūmotās ēkas bija evakuējušies 12 cilvēki, bet ugunsdzēsēji glābēji evakuēja vēl desmit cilvēkus un vienu izglāba. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts plkst.22.06. Ugunsdzēsēju glābēju darbu  apgrūtināja tas, ka notikuma vietā nebija iespējams piebraukt ar autokāpnēm – automašīnas ēkas pagalmā bija izvietotas tā, ka ugunsdzēsēju glābēju transportam nebija iespējams piekļūt pie ēkas! VUGD nereti sastopas ar gadījumiem, kad steidzoties uz izsaukumiem, automašīnas dzīvojamo māju rajonos ir novietotas tā, ka ugunsdzēsēji glābēji nevar nokļūt līdz notikuma vietai un palīdzēt nelaimē nokļuvušiem cilvēkiem – šajā gadījumā ēkas iedzīvotāji tika evakuēti izmantojot kāpņu telpu, bet citos gadījumos tas varētu būt neiespējami! 

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, elektrības vadi un mēbeles, elektromotors, nepieskatīts ugunskurs, sodrēji divu ēku dūmvados, dārza māja un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens. 

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, vakar ugunsdzēsēji glābēji Pārgaujas novada Raiskuma pagastā atpakaļ ligzdā iecēla izkritušu stārķa mazuli, Brīvības ielā Dobelē veikalā notvēra čūsku, kura atradās veikalā zem plaukta, un palaida brīvībā, bet Burtnieku novada Valmieras pagastā tika atbrīvots zem betona stabu kaudzes iestrēdzis kaķis un atdots saimniekiem.