Varakļānu veselības aprūpes centrā pabeigta jaunā lifta uzstādīšana

Daugavpils, 10.okt., LETA. Varakļānu veselības aprūpes centrā, kur, iekrītot lifta šahtā, 2015.gada augustā dzīvību zaudēja nepilnus divus gadus vecs zēns, ir pabeigta jaunā pacēlāja uzstādīšana, aģentūrai LETA pastāstīja centra vadītāja Dina Inķēna.

Tā ekspluatācija varētu sākties jau šonedēļ, tiklīdz būs parakstīti visi nepieciešamie dokumenti. Liftu paredzēts izmatot pacientu pārvietošanai, to varēs lietot arī centra apmeklētāji.

Jaunā lifta uzstādīšanu veikusi iepirkumā uzvarējusī SIA "Lift". Darbu līgumcena - 27 206 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Atļauja veikt lifta pārbūvi ir saņemta, jo saistībā ar minēto negadījumu sāktajā kriminālprocesā ir veiktas visas nepieciešamās ekspertīzes. Patlaban krimināllietā tiek uzklausīti personu paskaidrojumi, pret kurām ir sākts kriminālprocess - lifta ražotāji, uzstādītāji un būvinspekcijas pārstāvji.

Jau ziņots, ka 2015.gada 10.augustā vecāki ar 1,8 gadus vecu zēnu Varakļānu veselības aprūpes centrā apciemoja vecmāmiņu. Dodoties prom no apmeklējuma, zēns piegājis pie lifta un attaisījis vaļā lifta durvis. Kamēr gaidījis mammu, zēns ieskrējis liftā, kurā nebija nolaistas drošības žalūzijas. Liftā starp kabīni un sienu bija sprauga. Zēns tajā iekrita un nokrita no trešā stāva, gūstot politraumas. Naktī uz 11.augustu zēns Rēzeknes slimnīcā nomira.

Ilgstošais aizliegums veikt jel kādas darbības ar bīstamo liftu pēdējos divos gados centrā ir būtiski apgrūtinājis ar smagi slimo pacientu pārvietošanu saistītās darbības.

Veselības aprūpes centra augšējos stāvos mītošie guļošie pacienti, kā arī cilvēki ar invaliditāti ir nonākuši sava veida ķīlnieku lomā, jo tādējādi ir nopietni traucētas viņu pārvietošanās iespējas. Papildus grūtības lifta ekspluatācijas apturēšana ir sagādājusi arī centra darbiniekiem.