Ziemassvētki jau teju klāt! Kā iegādāties dāvanas, nepārtērējot tām atvēlēto budžetu?

Ziemassvētki ir gada skaistākais laiks, kas nozīmē arī dāvanu pasniegšanu un saņemšanu. Lai arī cik ļoti mēs vēlamies nodrošināt jautru un bezrūpīgu svētku atmosfēru, tāpat mēs vēlamies būt pārliecināti, ka kontrolējam svētku tēriņus. 

Lai Jūs nesabojātu sev svētkus un jauko atmosfēru, sniedzam padomus, kā iegādāties dāvanas, nepārtērējot tām atvēlēto budžetu:

Izplānojiet dāvanām atvēlēto budžetu
Sākumā vajadzētu izplānot un izveidot dāvanām atvēlēto budžetu. Lai to izdarītu, pierakstiet, ko un kam jūs esat paredzējis dāvināt. Pēc tam izlemiet, cik daudz varat tērēt katram no šiem pirkumiem. Kad tas ir izdarīts, pieturieties pie šiem ierobežojumiem! Zinot savu tēriņu ierobežojumus, jūs varat atlikt malā konkrētas summas, nodrošinoties pret pārtērēšanos. 

Nebaidieties dāvināt paša gatavotas lietas
Vienkāršs veids, kā ietaupīt naudu, ir dāvināt pašu gatavotas lietas. Šajā gadījumā nepieciešams vien iegādāties materiālus. Bieži vien pašu gatavota dāvana saņēmējam nozīmē vairāk nekā jebkura veikalā pirkta dāvana. Nebaidieties riskēt, jo tas pavisam noteikti ir tā vērts!

Maksājiet par dāvanām skaidrā naudā
Norēķinoties ar skaidru naudu, ir psiholoģiski grūtāk iztērēt vairāk nekā tad, ja tiek izmantota kredītkarte vai debetkarte. Skaidra nauda liek cilvēkam apzināties, cik ir iztērēts, jo cilvēks jūt naudas apjomu un to, ka tas ar katru brīdi mazinās. Lai šis paņēmiens izdotos, atcerieties, ka lielākā daļa naudas jāglabā kartē. Ja jums ir kāds aizdevums, piemēram, patēriņa kredīts internetā, nedrīkst aizmirst, ka tas ir jāatmaksā. Piemērojiet skaidrās naudas apjomu citiem būtiskiem tēriņiem un vienmēr atcerieties, ka svētku dāvanas nav primārie izdevumi!

Meklējiet izdevīgāko, taču neļaujieties impulsiem
Meklējot nepieciešamo dāvanu, mēģiniet atrast labāko un izdevīgāko piedāvājumu. Neiekrītiet mārketinga tīklos – "brīvdienu piedāvājums" vai "svētku piedāvājums" pievilina pircēju, cilvēks iegādājas vairāk preču, nekā nepieciešams, tikai tādēļ, ka tām ir atlaide. Rūpīgi apdomājiet savu budžetu un ikvienu pirkumu – impulsīvi pirkumi ir ļaunākais, kas var notikt, iegādājoties svētku dāvanas. Esiet uzmanīgi un apzinieties mārketinga ietekmi!

Iepērcieties tiešsaistē
Iepērkoties tiešsaistē, ir vieglāk pieturēties pie dāvanām atvēlētā budžeta. Šajā gadījumā, pirms kaut ko iegādājaties, jūs varat precīzi redzēt, cik tērējat. Tāpat tiešsaistes piedāvājumi bieži vien mēdz būt daudz izdevīgāki nekā veikalā pieejamās preces. Esiet uzmanīgi – iepērcieties savlaicīgi, jo piegāde svētku laikā var aizņemt vairāk laika, nekā sākotnēji plānots. 

Nepārtraukti sekojiet līdzi tēriņiem
Lai pārliecinātos, ka veiktie tēriņi atbilst atvēlētajam budžetam, nepārtraukti sekojiet līdzi ikvienam pirkumam. Ik reizi, kad kaut ko iegādājaties, pierakstiet budžetā radītos zaudējumus. Ja, iegādājoties atsevišķas dāvanas, pārtērēsieties, būs jāsamazina izdevumi citām dāvanām, lai kompensētu zaudējumus. 

Tāpat, ja ietaupīsiet, iegādājoties atsevišķas dāvanas, jums būs iespēja atvēlēt vairāk līdzekļu citām dāvanām. Sekojiet līdzi ikvienam tēriņam – tas palīdzēs saglabāt budžetu, pielāgoties tam un nepārtērēties!