Vietējās ziņas

 • Audēju darbnīca "Stelles"

  Darbnīcā auž lakatus, dažādu izmēru un krāsu grīdas segas, somiņas, grāmatzīmes un jostas. Tāpat audēju darbnīcā "Stelles" interesenti var aplūkot un iegādāties darbnīcā esošos austos izstrādājumus.

 • Viļānu novadpētniecības muzejs

  Viļānu novadpētniecības muzejs dibināts 1954. gadā, tā krājuma pamatā ir arheloģijas, etnogrāfijas, numismātikas un ģeoloģijas priekšmeti. Muzejā apskatāma pastāvīga ekspozīcija par Viļānu vēsturi no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. 

 • Viļānu Sv. Erceņģeļa Miķeļa Romas katoļu baznīca un Viļānu Sv. Alberta klosteris

  1753. gadā barons Miķelis Riks sāka celt pašreizējo Viļānu mūra baznīcas un klostera ansambli. Baznīcā tās pirmsākumā bija deviņi altāri, un tā bija viena no skaistākajām un greznākajām baznīcām Latgalē. 

 • Zirgu sēta "Untumi"

  Zirgu sēta "Untumi" piedāvā zirgu izjādes, vizināšanos uz zirga seglos un braukšanu pajūgā. Ziemā iespējams vizināties zirgu kamanās. 

 • Brīvdienu māja "Zvejnieki"

  Brīvdienu māja "Zvejnieki" apmeklētājiem piedāvā naktsmītnes labiekārtotā lauku mājā, atpūtas namiņā uz salas vai telts vietās. Te iespējams makšķerēt Lubāna ezerā, Rēzeknes upē vai zivju dīķos, kā arī piedalīties zvejā no laivas ar izbraukumu ezerā. 

 • Ūdenstūrisma attīstības centrs "Bāka"

   Ūdenstūrisma attīstības centrs "Bāka" ir ūdens aktivitāšu cienītājiem jauna, labiekārtota vieta sporta un kultūras aktivitāšu baudīšanai.

 • Rāznas ezers

  Rāznas ezers tiek saukts par Latgales jūru, jo pēc ūdens ietilpības tas ir lielākais ezers Latvijā (57,8 km2). Ezers atrodas Latgales augstienes Rāznavas paugurainē, un tā gleznainajā apkārtnē paceļas Latgales augstākās virsotnes un latgaļu pilskalni. 

 • Lielais Liepu kalns

  Lielais Liepu kalns ir Latgales augstienes augstākā un Latvijā trešā augstākā augstiene. Tā augstums ir 86 m (289,3 m vjl.), un no otra lielpaugura – Dzerekļu kalna – to šķir apmēram 64 m dziļa ieplaka.

 • Akvaterārijs

  1992. gadā Rēzeknes 2.vidusskolas ēkā tika atvērts akvaterārijs, kur šobrīd mitinās dažādi dzīvnieki – zivis, ķirzakas, krokodili, čūskas un jauks pērtiķēns. Pēc trīs gadus ilgiem remontdarbiem, akvaterārijs savu darbību atsāka 2011. gada martā. 

 • Rēzeknes Mākslas un Dizaina vidusskolas Mākslas nams

  Kokgriezumiem bagātīgi rotātā ēka būvēta 19. gs. pēdējā ceturksnī, eklektikas stilā. Savulaik ēkā atradās gan skolotāju institūts, gan skola, gan arī tuberkulozes dispansers un kara komisariāts, bet 1995. gadā to iegādājās Rēzeknes mākslas koledža.