Vietējās ziņas

 • Apgūsti jauno tehnoloģiju iespējas dizainā!

  Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Mūžizglītības centrs piedāvā apgūt jaunākās tehnoloģiju iespējas dizainā. Līdz 6. aprīlim var pieteikties tālmācības programmai LĀZERTEHNOLOĢIJU IZMANTOŠANA INOVATĪVIEM RISINĀJUMIEM TEKSTILA UN ĀDAS IZSTRĀDĀJUMOS.

 • Apgūsti lāzertehnoloģijas un mediju satura veidošanu tālmācībā!

  Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Mūžizglītības centrā (RTA MIC) ir noslēgusies tālmācības programmu "Lāzertehnoloģiju izmantošana inovatīviem risinājumiem tekstila un ādas izstrādājumos" un "Mediju studijas un komunikācija" īstenošanas pirmā kārta, kurā jaunas teorētiskās zināšanas un profesionālās prasmes apguva pieci kursu dalībnieki.

 • Bērns iepazīst pasauli un attīstās kopā ar cūciņu Peppu

  Pirmajos dzīves gados bērns uzņem ļoti daudz informācijas, apgūst jaunas un nozīmīgas prasmes, kā arī sāk iepazīt apkārtējo pasauli. To visu bērni lielākoties paveic ar rotaļāšanās palīdzību – ar spēlēm un rotaļlietām viņi izzina, izpēta, atklāj, izmēģina un mācās. Lielisks palīgs šajos procesos ir bērnu iemīļotie animāciju filmu tēli, kurus bērni jau iemīļojuši un labprāt iesaista savās rotaļās. 

 • Swarovski rotas sievietes skaistumam

  Izmantojot mirdzošos Swarovski kristālus un pērles, pašmāju zīmols Nela Gems rada apburošas rotaslietas gan svētkiem, gan ikdienai.

 • Studijas Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā: Absolventa pieredzes stāsts

  Foto: Māris Justs

  Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) profesionālās bakalaura studiju programmas "Mehatronika" un maģistra studiju programmas "Lāzertehnoloģijas" absolvents Edgars Zaicevs stāsta, ka viņam jau no bērnības ir patikusi tehnika. Kaut ko izjaukt, pētīt, kā tas strādā, – tas viņam licies jautri, bet, izaugot lielākam, jau bija nepieciešamība šim aizraujošajam procesam pievērsties nopietnāk, proti, no tā, kas pieejams pa rokai, bija jāsaliek kaut kas funkcionējošs.

 • Aizdzen ziemas drūmo noskaņojumu sporta bārā

  Ziema ir neatņemams mūsu klimata joslas gadalaiks, taču jāpiekrīt, ka pēdējo gadu laikā no īstas ziemas esam redzējuši ļoti maz, jo dziļās kupenas un zemu temperatūru aizvieto siltāks laiks. Lai arī sniegam ir savi trūkumi, piemēram, satiksmes apgrūtināšana, tas tumšo laiku padara kaut mazliet ciešamāku. Taču, ja viss apkārt ir tumšs un pelēcīgs, arī mūsu noskaņojums ātri vien pielāgojas šiem toņiem. Ko darīt, lai sevi uzmundrinātu? Atrodi vietu, kur uzlabot garastāvokli!

 • Ūdens relaksācijas centrs – lieliska vieta atpūtai vienatnē vai ar ģimeni

  Sabalansēt darbu un atpūtu mūsdienās ir kļuvis par īstu izaicinājumu. Daudzi no mums ikdienā strādā uz miega un atpūtas rēķina. Skaidrs, ka gribam nodrošināt savas un ģimenes vajadzības, tomēr ilgtermiņā tas nestrādā. Lai saglabātu labas darbaspējas un veselību, ir nepieciešams regulāri ieplānot kvalitatīvu atpūtu.

 • Tikai pirms pāris mēnešiem dibināts uzņēmums ar Kazahstānas kapitālu Rēzeknes pašvaldības telpās veidos vakuuma mēģeņu un mikromēģeņu ražotni

  Kazahstānas pilsonim piederošs uzņēmums SIA "Ecopharm Europe", kas dibināts vien novembrī, dažus mēnešus pirms telpu izsoles, Rēzeknes pašvaldības piederošajās telpās plāno izveidot vakuuma mēģeņu un mikromēģeņu ražotni.

 • Siltumnīcas sagatavošana sezonai

  Iespējams, ka diezgan liela daļa cilvēku izvēlas pašu spēkiem izaudzēt dārzeņus un augļus. Lai to varētu izdarīt pēc iespējas veiksmīgāk, uzmanība ir jāpievērš ne tikai pašiem augiem, kas tiek audzēti siltumnīcā, bet arī augsnei. Tā ir rūpīgi jāsagatavo jaunajai sezonai, lai tajā izaugtu pēc iespējas lielāki un gardāki dārzeņi. 

 • Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā var uzsākt studijas ziemā

  No 2020. gada 13. līdz 29. janvārim Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notiks ziemas uzņemšana, un reflektanti varēs iesniegt dokumentus studijām RTA studiju programmās pamatstudiju, maģistra un doktora līmenī. Visās pilna laika studiju programmās ir pieejamas valsts finansētās budžeta vietas. Kopumā ziemas uzņemšanā RTA ir 30 budžeta vietas. Nepilna laika studijas RTA ir par maksu.