Banner 980x90

Piemineklis "Vienoti Latvijai" jeb "Latgales Māra"

Piemineklis "Vienoti Latvijai" jeb "Latgales Māra" ir atpazīstamākais Rēzeknes simbols. Pieminekļa bronzā lieto kompozīciju veido trīs figūras – ķēžu rāvējs, ceļos noslīgusi tautu meita un centrālais sievietes tēls ar krustu paceltā rokā.

Kēžu rāvējs simbolizē Latgales varonīgo cīņu par neatkarību, ceļos noslīgusī meitene kā lūgsna tur vainagu, bet staltā sieviete ar krustu paceltajās rokās stāv pāri abām pārējām figūrām, iemiesojot domu par brīvu Latgali. Centrālais sievietes tēls simbolizē atbrīvoto Latgali, un tautā tas tiek saukts par "Latgales Māru", jo Māras tēls mitoloģijā simbolizē zemes auglības un dzīvības sargātājas ideju, bet krusts ir kristīgās ticības simbols. Kopējais pieminekļa garums ir 11 m, skulpturālās grupas augstums ir 5 m, bet svars – 3 tonnas.

Adrese: Atbrīvošanas aleja 93, Rēzekne, LV-4601
Tālrunis: +371 64622222 (Rēzeknes Tūrisma informācijas centrs)
Mājaslapa: www.rezekne.lv
E-pasts: tic@rezekne.lv
GPS koordinātes: 56.5065363, 27.3286244

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)