Banner 980x90

Viļānu Sv. Erceņģeļa Miķeļa Romas katoļu baznīca un Viļānu Sv. Alberta klosteris

1753. gadā barons Miķelis Riks sāka celt pašreizējo Viļānu mūra baznīcas un klostera ansambli. Baznīcā tās pirmsākumā bija deviņi altāri, un tā bija viena no skaistākajām un greznākajām baznīcām Latgalē. 

Līdz mūsdienām ir saglabājies muižkunga Miķeļa Rika 1777. gada 18. novembrī sastādītā un parakstītā Viļānu baznīcas un klostera fundācijas dokumenta noraksts. Viļānu baznīca un tās apkārtne mūsdienās ir kļuvusi par ievērojamu svētceļojuma vietu. Bez atjaunotā dievnama iespējams apskatīt Sveču kapelu, Sv. Terēzes no Bērna Jēzus kapelas un Rožu dārzu, kapelu veltītu dvēselēm šķīstītavā, baznīcas pagrabus ar kapelu veltītu nedzimušajiem bērniem, Krustaceļu, kā arī Krusta kapelu, Fatimas Dievmātes godam veltīto grotu ar Fatimas ganiņu skulptūrām, Rožukroņa dārzu ar svētā bīskapa Meinarda (Latvijas pirmā misionāra) skulptūru, kā arī draudzes aizbildņa Sv. Erceņģeļa Miķeļa skulptūru. Apmeklējums iepriekš jāpiesaka pie baznīcas gida.

Adrese: Kultūras laukums 6a, Viļāni, Viļānu novads, LV-4650
Tālrunis: +371 26572230
Mājaslapa: www.mariani.lv, www.vilanubaznica.lv
GPS koordinātes: 56.552543, 26.922917

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)