5 distanču slēpošanas vietas Latvijā, kur baudīt sniegotos laikapstākļus

Gillian Walker/flickr.com
Gillian Walker/flickr.com
Distanču slēpošana ir sporta veids, kas ilgus gadus ir atradies sava lielā un daudz populārākā "brāļa", kalnu slēpošanas, ēnā, tomēr arī tas pēdējos gados Latvijā paliek arvien pieprasītāks. Distanču slēpošana ir ne tikai viena no veselīgākajām ziemas aktivitātēm, bet arī fantastisks veids, kā ar slēpēm apakš kājām laisties caur sniegoto ainavu un baudīt absolūtu mieru un klusumu, kas reti sastopams kalnu slēpošanas trasēs.

Jāņem gan vērā, ka ne visur šobrīd ir sniegs un ne visas tālāk minētās trases ir iebrauktas. Tāpēc, pirms doties baudīt ziemas priekus, pārbaudi, vai distanču slēpošanas trases ir atvērtas, ieskatoties to mājas lapu jaunākajos paziņojumos.

Ogres Zilie kalni

Pavisam netālu no Rīgas, blakus Ogres pilsētai atrodas Zilie kalni, kas ir Ogres Lielo Kangaru osu grēdas sastāvdaļa. Zilajiem kalniem raksturīgs izteiksmīgs reljefs, un tie ietilpst Ogres un Ikšķiles novadu teritorijā, turklāt – tā ir iecienīta ogrēniešu un pilsētas viesu atpūtas vieta ne tikai vasarā, bet arī ziemā.

Pastāvīga sala un sniega apstākļos Zilajos kalnos tiek iekopta un uzturēta 12 kilometrus gara distanču slēpošanas trase, kas savieno Ikšķiles un Ogres pilsētas. Trasē septiņus kilometrus garā posmā ir ierīkots apgaismojums, kas darbojas līdz pat desmitiem vakarā, tādējādi slēpošana ir iespējama arī diennakts tumšajā laikā. Zilo kalnu trase ir ļoti ainaviska, ar dažādas sarežģītības nobraucieniem, turklāt gan maziem, gan lieliem slēpošanas interesentiem tiek nodrošināta inventāra noma.

Slēpošanas un biatlona centrs "Cēsis"

Cēsu novada Vaives pagastā atrodas slēpošanas un biatlona centrs "Cēsis", kas piedāvā dažādas grūtības mākslīgā un dabīgā sniega seguma trases gan iesācējiem, gan jau pieredzējušiem sportistiem.

Trase iekārtota ainaviskā skujkoku mežā, kura reljefā ir gan stāvi kāpumi, gan kritumi, tādējādi arī tai ir dažādas sarežģītības pakāpes, kas paredzētas kā klasiskajam, tā slidsolim. Trase ir izgaismota līdz pat desmitiem vakarā, līdz ar to slēpot gribētāji to varēs izmantot arī diennakts tumšajā laikā.

Slēpošanas, biatlona sporta bāze "Jankas – Jaujas"

Slēpošanas un biatlona sporta bāze "Jankas – Jaujas" atrodas Pļaviņu novada Aiviekstes pagastā, apmēram trīsarpus kilometru attālumā no Pļaviņu pilsētas.

Uzsniegot sniegam, sporta bāzes apmeklētājiem ir iespēja slēpot distanču slēpošanas trasēs, kuru kopējais garums ir pieci kilometri. Tumšajā diennakts laikā apmeklētājiem pieejamas divus kilometrus garas apgaismotas trases. Lai arī sniega sega Latvijā šobrīd nav bieza, bāzes trasēs ir pieejamas distances slidsolī, bet var slēpot arī klasikā.

Sporta un atpūtas bāze "Smeceres sils"

Madonas slēpošanas un aktīvās atpūtas bāzē – Smeceres sila trasēs –, kas atrodas Madonas novada Lazdonas pagastā, sniega joprojām pietiek, un kopējais distanču trašu garums šobrīd sasniedz jau 20 kilometrus. Trase ir ļoti ainaviska, ar līkumiem, kā arī vairākiem stāviem nobraucieniem un arī kāpumiem, kas noteikti patiks pieredzējušiem slēpotājiem. Slēpošanas entuziastu vajadzībām trase tiek apgaismota katru dienu līdz pat plkst. 20.00.

Tiem, kam savu slēpju nav, noderēs arī slēpošanas inventāra noma: tā darba dienās darbojas no līdz pat septiņiem vakarā, bet brīvdienās līdz 18.00.

Milzkalns

Arī Engures novada, Smārdes pagasta "Dižkalnos", Latvijā iestājoties ziemīgākiem laikapstākļiem un uzsniegot sniegam, tiek atvērta un uzturēta distanču slēpošanas trase. Tā, iebraucot Milzkalna teritorijā, atrodas pa kreisai rokai un ir aptuveni 600 metrus gara. Trase vakaros tiek apgaismota, turklāt slēpošanas priekus tajā var baudīt bez maksas.

Arī distanču slēpošanas trase tiek iepriekš līdzināta un sagatavota, ievelkot špūri gan klasiskajam solim, gan blakus atstājot pietiekoši platu joslu slidsolim. Nepieciešamības gadījumā inventāra nomā ir pieejams arī distanču slēpošanas inventārs.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)