Kas ir datorbrilles un kāpēc tās nepieciešamas

Jūs noteikti esat dzirdējuši, ka ir pieejamas speciālas brilles datoram. Iespējams, esat tās redzējuši kādam kolēģim, draugam vai paziņam. Ja jums radusies interese, kas ir šīs brilles un ar ko tās atšķiras no parastām optiskajām brillēm, esam apkopojuši galveno informāciju par tām. Lasiet rakstu un uzziniet vairāk.

Datorbriļļu uzdevums – sargāt acis no zilās gaismas
Datorbrilles ir ne tikai nozīmīgs palīgs ikdienā tiem, kuri pavada daudz laika pie datora un citiem viedajiem ekrāniem, bet arī kļuvušas par modernu aksesuāru, kas papildina vizuālo tēlu. To pamatfunkcija ir acu aizsardzība no zilās gaismas, kuru izstaro datora, televizora, planšetes, viedtālruņa ekrāni. Ja zilā gaisma uz acīm iedarbojas regulāri un ilgstoši, tas var izraisīt dažādus nepatīkamus simptomus, kas ietekmē ne tikai acis, bet veselību un pašsajūtu kopumā. Ilgtermiņā zilā gaisma var izraisīt acu un redzes bojājumus, jo tā rada lielāku enerģijas daudzumu un spiedienu uz acīm. Brilles datoram aprīkotas ar zilo gaismu bloķējošām lēcām, kas ļauj izvairīties no šīs negatīvās ietekmes.

Datorbrilles mazina acu nogurumu un diskomfortu
Ja, strādājot pie datora vai pavadot laiku pie citiem ekrāniem, kuri izstaro zilo gaismu, izmanto datorbrilles, tad acis mazāk nogurst un tiek samazināts diskomforts. Īpaši tas jūtams, ja pie ekrāniem jāpavada daudzas stundas katru dienu. Sasprindzinājums, apsārtums, sausums, miglošanās – tie ir simptomi, par kuriem bieži sūdzas birojos strādājošie, arī stundenti un skolēni, kuri daudz laika pavada pie ekrāniem. Tagad, kad daudzas darba un mācību formas notiek attālināti un ar ierīču palīdzību, šī problēma kļuvusi vēl aktuālāka. Datorbriļļu izmantošana ir efektīvs veids, kā uzlabot acu labsajūtu, mazināt nogurumu, miega traucējumus un cita veida diskomfortu.

Kādos gadījumos ieteicams izmantot brilles datoram
Vai visiem jānēsā datorbrilles? Noteikti nē, bet to cilvēku īpatsvars, kuri ikdienā vairāk nekā trīs stundas pavada pie ekrāniem ir ļoti liels, tie ir pat 60–70%. Un šādā gadījumā brilles datoram ir ļoti ieteicamas. Zilā gaisma nelielos daudzumos nav kaitīga un nerada sekas, bet, ja tā tiek uzņemta katru dienu vairākas stundas, kas pavadītas pie datora, viedtelefona, TV un citām ierīcēm, tad traucējoši simptomi noteikti ir jūtami. 

Datorbrilles rekomendē izmantot gan skolēniem un studentiem, kuri mācās pie viedierīcēm, gan tiem, kuri darba pienākumus veic pie datora, kā arī ikvienam, kurš ikdienā izjūt diskomfortu no ekrānu lietošanas – acu nogurumu un sausumu, galvassāpes, miegainību, vispārēju nogurumu. Izmēģiniet datorbrilles kādu laiku, lai izjustu, kāda ir atšķirība, un izlemtu, vai brilles datoram izvēlēties par savu ikdienas aksesuāru.

Datorbrilles piemērotas ikvienam – arī ar labu redzi
Maldīgs ir uzskats, ka brilles datoram var izmantot tikai tie, kuri jau nēsā brilles redzes korekcijai. Nē, datorbrilles piemērotas ikvienam neatkarīgi no redzes stāvokļa. Standarta lēcas ir bez dioptrijām un piemērotas ikvienam. Arī tiem, kuri izmanto kontaktlēcas, vai tiem, kuriem ir ļoti laba redze. Brilles neietekmē redzes funkciju un nerisina redzes problēmas, ja vien nav pasūtītas speciālas optiskās briļļu lēcas ar zilās gaismas aizsargpārklājumu. 

Pasūtiet modernas brilles datoram Dr. Lensor e-veikalā
Stilīgas brilles datoram jūs ērti varat iegādāties internetā Dr. Lensor e-veikalā. Sortimentā pieejamas Ultra Blue zīmola brilles ar gaumīga dizaina ietvariem par izdevīgām cenām. Dr. Lensor piedāvājumā jūs noteikti atradīsiet savām vēlmēm atbilstošas, ērtas un izturīgas brilles datoram, kas uzticami kalpos ik dienu un uzlabos jūsu dzīves kvalitāti.

 

 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu