Diskutēs par fizisko aktivitāšu nozīmi veselības saglabāšanā
Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis: "Pasaulē ar jēdzienu "sporta medicīna" jeb "sporta terapija" parasti saprot divas, visai atšķirīgas medicīnas nozares. Latvijā plašāk izplatīta tā, kur sporta ārsts pieskata, konsultē Latvijas olimpisko vienību, sporta komandu vai atsevišķus sportistus, nosaka sportistu fiziskās slodzes, ātruma un izturības parametrus, nozīmē viņam fizikālās procedūras, uzturu, arī atsevišķus medikamentus - ar mērķi sasniegt iespējami labākus rezultātus.
Pasaulē kā "sporta medicīnu" saprot arī ārstēšanu ar sporta palīdzību. Musdienās ir normāli, ka slimniekam pēc vēža operācijas nozīmē treniņus vai pat ļoti lielu fizisku slodzi, kas izdala endorfīnus, uzlabo imunitāti, samazina iespējamu slimības metastazēšanos. Modernā medicīna paģēr slimnieku fiziski aktivizēt jau reanimācijas nodaļas gultā. Vēl pirms 20 gadiem infarktu pārcietušam slimniekam trīs nedēļas bija jāpavada gultā, bet šodien profesors Andrejs Ērglis koronārā asinsvadā ievieto stentu un nosūta slimnieku izturības treniņā. Mūsu mērķis runāt par modernu ārstēšanu, kas sevī ietver sporta nodarbes."
LĀB rīkotajā diskusijā aicināti piedalīties onkologi, kardiologi, rehabilitologi, sporta ārsti, fizioterapieiti, kā arī Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra pārstāvji un medicīnas augstskolu mācībspēki.
Diskusija "Sporta medicīna" notiks Latvijas Ārstu biedrības telpās, Rīgā, Skolas ielā 3, 2.stāvā, 15.aprīlī, plkst.15.00. Uz sarakstu