"Iespējamās misijas nedēļā" stundas skolās vadīs dažādu nozaru profesionāļi
"Iespējamās misijas nedēļā" 55 dažādu jomu speciālisti dosies uz skolām visā Latvijā, lai vadītu informācijas tehnoloģiju, fizikas, ķīmijas, bioloģijas, matemātikas un citas stundas, tādējādi jau ceturto gadu daloties ar savu pieredzi un šogad īpaši iedvesmojot jauniešus pievērsties eksaktajām zinātnēm.Kā aģentūru LETA informēja "Iespējamās misijas" pārstāve Gundega Grīnberga, skolotāju lomās šogad iejutīsies Valsts prezidents Valdis Zatlers, vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS), izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks (ZZS), "Lattelecom" vadītājs Juris Gulbis, "Swedbank" vadītājs Māris Mančinskis, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC), aktieris Kaspars Znotiņš un citi.
"Kad pasaule ir kļuvusi daudz dinamiskāka visās sfērās, ir svarīgi saprast, kādas prasmes tai ir un būs vajadzīgas. Pamata prasmes, kas ikvienā jomā nepieciešamas jau patlaban, ir spēja analizēt un apstrādāt informāciju, kā arī plānot savus resursus, tostarp laiku un naudu. "Swedbank" aktīvi iesaistās finanšu izglītības veicināšanā, un esam pārliecināti, ka bērniem jāiegūst pamatzināšanas par naudas lietām gan ģimenē, gan skolā. Tāpēc tieši par šīs tēmas jautājumiem stāstīsim skolēniem arī "Iespējamās misijas nedēļā"," komentē "Swedbank" vadītājs Māris Mančinskis.
"Jaunieši skolas vecumā, iespējams, vēl aktīvāk par mani izmanto internetu un skaidri saprot, ka mūsdienu pasaulē nav robežu - ir viens globāls tīmeklis, kurā mums ir jābūt konkurētspējīgiem.
"Iespējamā misija" skolās ieved spēcīgas personības, kuras spēj atklāt un motivēt mācībām nākotnes līderus - tos, kuri ar savām inovācijām tuvāko 10-20 gadu laikā pārsteigs pasauli. Tas ir vienīgais ceļš Latvijas ilgtspējīgai attīstībai," skaidro "Lattelecom" vadītājs Juris Gulbis.
Pētījumu dati liecina, ka tikai 13% no visiem Latvijas augstskolu absolventiem katru gadu pabeidz studijas ar matemātiku, dabaszinātnēm un tehnoloģijām saistītās jomās, kas ir viens no zemākajiem rādītājiem ES valstu vidū, salīdzinājumā ar 56% absolventiem sociālajās zinātnēs, komerczinībās un tiesībās, kas ir viens no visaugstākajiem rādītājiem ES valstu vidū.
"Mūsdienu strauji mainīgā sabiedrība, ekonomika un darba tirgus izvirza jaunas prasības izglītības sistēmai - nepieciešamību pēc zināšanu praktiska pielietojuma, radošās domāšanas un uzņēmības. Šī akcija ir mūsu iespēja kopā ar uzņēmējiem parādīt, ka fiziku, ķīmiju, bioloģiju un matemātiku var mācīties citādi - laikam atbilstoši un skolēniem saistoši, tādējādi rosinot jauniešu interesi ne tikai par eksaktajiem mācību priekšmetiem, bet arī par ietilpīgajām dabaszinātņu, matemātikas un tehnoloģiju nozarēm," stāsta Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Valsts izglītības satura centra (VISC) īstenotā Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta "Dabaszinātnes un matemātika" vadītāja Dace Namsone.
"Iespējamās misijas" direktore Zane Oliņa uzsver, ka skolai ir vajadzīga palīdzība un atbalsts, lai jaunos mērķus īstenotu. Tādēļ "Iespējamā misija" jau ceturto gadu rīko "Iespējamās misijas nedēļu", lai piesaistītu sabiedrības uzmanību izglītības jautājumu risināšanai, īpaši jautājumiem, kas saistīti ar izglītības kvalitāti.
"Skolēniem Latvijā ir zema interese par mācībām, tostarp par dabaszinātnēm un matemātiku, tādēļ ir nepieciešama jauna pieeja mācīšanai, jauns, ar reālo dzīvi saistīts saturs un mācību process. To ikdienā ievieš projekts "Dabaszinātnes un matemātika", "Iespējamās misijas" dalībnieki un daudzi progresīvi skolotāji skolās. Daudzi Latvijas darba devēji jau atbalsta "Iespējamai misijai" līdzīgas iniciatīvas. Mēs ceram, ka "Iespējamās misijas nedēļa" kalpos kā jauna ierosme uzņēmējiem un sabiedrībai vēl vairāk iesaistīties labākās pasaules izglītības sistēmas izveidē Latvijā," skaidro "Iespējamās misijas" direktore.
"Iespējamā misija" aicina visus interesentus apmeklēt "Iespējamās misijas" mājaslapu "www.iespejamamisija.lv" un sekot līdzi reportāžām, katru dienu uzzinot jaunākās aktualitātes un notikumus. "Iespējamās misijas nedēļa" tiek organizēta sadarbībā ar IZM VISC īstenoto ESF projektu "Dabaszinātnes un matemātika".
"Iespējamā misija" ir pirmā nacionāla mēroga korporatīvās sociālās atbildības iniciatīva izglītības jomā Latvijā, ko dibinājuši "Lattelecom", "Swedbank" un "Ideju partneru fonds". Programmas mērķis ir sekmēt izglītības kā vērtības nostiprināšanos Latvijā, palīdzot talantīgiem augstskolu absolventiem kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem un nākotnes līderiem. Šo jauniešu talants un enerģija palīdz veidot skolās pozitīvu un progresīvu vidi, celt skolotāja profesijas prestižu un paaugstināt skolēnu motivāciju mācīties, lai kļūtu par aktīviem sabiedrības locekļiem un veidotājiem. Patlaban savu darbu skolās turpina 29 programmas dalībnieki, katru dienu iedvesmojot mācībām 7000 skolēnu visā Latvijā. Uz sarakstu