Banner 980x90

Jaundomē projekta "Satiec savu meistaru!" laikā iepazīstinās ar makšķerēšanas tradīcijām

Valmiera, 21.marts, LETA. 1.aprīlī no plkst.12 līdz 15 Jaundomes muižas vides izglītības centrā Vislatvijas projekta "Satiec savu meistaru!" ietvaros ikvienam interesentam būs sniegta iespēja izzināt vietējās tradīcijas un prasmes, kas saistītas ar makšķerēšanu, aģentūru LETA informēja Jaundomes muižas vadītāja Sintija Isajeva.

Interesentiem būs iespēja apgūt tīklu pīšanu, makšķernieku piederumu veidošanu, kā arī padomus par tradicionālo zivju ēdienu gatavošanu.

Makšķerēšana, līdzīgi kā medīšana, jau kopš seniem laikiem ir bijusi viena no senākajām prasmēm, kas cilvēkus ir nodrošinājusi ar pārtiku. Latgalē, kas ir bagāta ar ezeriem un upēm, ar makšķerēšanu saistītās tradīcijas zināmas gandrīz katrā ģimenē. Zināšanas par labāko makšķerēšanas vietu atrašanu, par ērtāko makšķerēšanas rīku izmantošanu, par tīklu un murdu gatavošanu vai gardākajiem zivju ēdieniem tiek nodotas no paaudzes paaudzē. Tās ir prasmes, kas reizēm spēj izkonkurēt pat jaunākos makšķerēšanas rīkus un modernās palīgierīces.

Interesentiem tīklu pīšanu demonstrēs Vladislavs Orols, būs iespēja iepazīt vietējo makšķernieku un ar makšķerēšanu saistītās Maļkeviču dzimtas tradīcijas – Stanislavs Maļkevičs stāstīs par vectēva makšķernieku piederumiem un atjaunotajām ziemas koka makšķerēm, savukārt Inga Maļkeviča dalīsies zināšanās par zivju ēdienu gatavošanu. Būs iespēja nobaudīt arī zivju zupu.

Vislatvijas projekta "Satiec savu meistaru!" mērķis ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī meistariem, amata pratējiem, viņu zināšanām un prasmēm.

Jaundomes vides izglītības centrs atrodas 19.gs. sākumā celtajā Jaundomes muižā un darbojas jau kopš 2013.gada jūlija. Tajā ir aplūkojama viena no lielākajām saldūdens zivju mulāžu kolekcijām Latvijā, kā arī ir iespēja apskatīt putnu izbāzeņus un citus eksponātus. Uz pasākumu īpaši aicinātas ģimenes ar bērniem, lai veicinātu jaunās paaudzes interesi un iesaisti vietējo tradicionālo prasmju apguvē, kā arī vietējā kultūras un dabas mantojuma izzināšanā, jo centrs atrodas Rāznas nacionālā parka teritorijā.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)