Jēkabpils pilsētas svētku apmeklētāja sašutusi par policistu piemēroto administratīvo sodu
Rakstītāja pārmet ceļu policijas ekipāžai, kas pilsētas svētku dienā pildīja savus dienesta pienākumus pie kāda stāvlaukuma un "nevis regulēja satiksmi, bet apzināti ķēra neuzmanīgos".
"Pirms iebraukšanas speciāli apstājos pie tās ekipāžas, lai precizētu, vai tajā vietā ir vai nav ierobežojums iebraukt stāvlaukumā izlaist pasažierus. Nepamanīju svētku ņudzeklī to nedaudz sāņus no ceļu policijas ekipāžas atstutēto "pagaidu ķieģeli". Policisti skatījās uz mani, un ne mājiens, ne žests neliecināja, ka nevarētu braukt," rakstā skaidro Karnīte.
"Pēc 50 metru pabraukšanas garām un iegriešanās stāvlaukumā, bērniem jau kāpjot ārā, tiku pagodināta ar tās pašas ekipāžas nasku piebraukšanu un skaidrojumu, ka esmu rupji pārkāpusi ceļu satiksmes noteikumus. Manam jautājumam, kāpēc tad mani neatturēja no šī manevra, kad speciāli apstājos pie viņiem precizēt satiksmes ierobežojumus šeit, sekoja izsmiekls un ņirdzīga replika - Mums ko, brīdināt vajadzēja? Skatīties vajag, kur brauc!" turpina pilsētas svētku dalībniece.
Mazliet vēlāk tajā pašā vietā minētā ekipāža rakstījusi protokolu jau nākamajam pārkāpējam.
Karnīte apgalvo, ka sodu ir samaksājusi. "Latvijas valsts nopelnīja 55 eiro, bet, visticamāk, zaudēs tos sešus jauniešus, kuru acu priekšā tas viss notika, līdzko viņi sapratīs, ka ir valstis, kurās tā šīs lietas nedara. Bērni arī pajautāja "brašajiem" policistiem - "kāpēc jūs mums nepamājāt, lai te nebraucam? Mums skolā mācīja, ka policisti palīdzēs..." Atbilde bija skarba un īsa - Policijai neviens nav jābrīdina! Maksāsiet sodu! Netraucējiet rakstīt protokolu!"
Publikācijas autore apgalvo, ka saistībā ar notikušo ir vērsusies gan Valsts policijā, gan Jēkabpils domē.
Valsts policijā, izvērtējot notikušo, atzina, ka šī situācija neesot viennozīmīga un, kā tas visai bieži gadās, katrai pusei ir savs skatījums uz konflikta būtību, kā arī aicināja uzmanīgi sekot līdzi satiksmes organizācijai pasākuma vietā, īpaši situācijās, kur pasākumu laikā ir satiksmes izmaiņas, un būt laipniem, saprotošiem un iecietīgiem citam pret citu.
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē aģentūrai LETA atzina, ka pārkāpums ir bijis, par ko ticis noformēts protokols. Savukārt, ja cietusī nepiekrīt policistu rīcībai, viņai var vērsties ar rakstisku iesniegumu Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē, kur notikušais vēlreiz tikšot izvērtēts.
Uz sarakstu