Kā nauda spēj izpostīt tavas attiecības
Nauda kā prioritāte? Kam atdodam savu uzmanību, to arī piesaistām. Veltot visu enerģiju turības uzlabošanai, bet atstājot novārtā mīļoto, naudas krājumi palielinās, taču attiecības cieš. Lai tā nenotiktu, neļauj naudai kļūt par pašmērķi un kontrolēt tevi un tavas attiecības – iemācies ik pa brīdim arī apstāties un izbaudīt darba augļus – kopā ar otru pusīti. Nemitīga dzīšanās pēc naudas dvēseli nesilda, labas un sirsnīgas attiecības gan.
Sacensība – kuram lielāki ienākumi? Partneris nav tavs sāncensis, jūs esat viena komanda. Vēlme norādīt uz to, ka pelni vairāk, ir lieka un nestimulējoša. Turklāt – ja partneris otra paveikto darbu vērtē tikai un vienīgi pēc iegūtās naudas summas, nevis gala rezultāta, atdeves, centības un prieka par paveikto, tas ir īpaši aizvainojoši. Jo vairāk atbalstīsiet viens otru un virzīsieties uz kopīgi nospraustiem mērķiem, jo labklājīgāka un veiksmīgāka būs jūsu kopdzīve. Komandā ir spēks!
Pārāk bieži strīdi par naudas tēmu? Varbūt esi piefiksējusi, ka ikdienas strīdi un emociju izlāde – dzēlīgas piezīmes, kas vērstas uz partneri, gandrīz vienmēr saistītas ar naudas problēmām? Ja tā, tad pienācis laiks nopietnai sarunai ar partneri. Atmetiet pārspīlētās emocijas un uzsāciet konstruktīvu diskusiju. Izveidojiet kopīgu rīcības plānu un atrodiet tieši savam pārim piemērotu risinājumu. Esiet atklāti un nebaidieties izteikt savas patiesās domas!
Dusmas par to, kā tiek tērēta kopīgā nauda? Lai izvairītos no abpusējiem pārmetumiem un slēpta/atklāta aizvainojuma, jau attiecību sākumposmā vēlams vienoties par ģimenes budžeta funkcionalitāti – ar konkrētiem tērēšanas/taupīšanas likumiem. Īpaši svarīgi tas ir partneriem, kuri auguši atšķirīgos ģimenes modeļos – ar dažādu izpratni par to, kurš atbild par finansēm un kādā veidā tās tiek pārvaldītas. Ieviešot regulāru budžeta plānošanas rituālu, kur bez steigas un stresa tiek pārrunāti plānotie tēriņi, nepieciešamie iekrājumi un vajadzība pēc personīgās kabatas naudiņas – jūs izvairīsieties no liekiem strīdiem un vairosiet attiecībās drošības sajūtu.
Vērojama tendence noklusēt informāciju par finansēm? Kvalitatīvas un laimīgas attiecības nav iedomājamas bez abpusējas uzticēšanās. Ja kāds no jums apzināti vēlas slēpt savu finansiālo stāvokli – ienākumus un iekrājumus, jājautā – kas tam par iemeslu? Tās ir šaubas par otra godaprātu? Varbūt baidies pilnībā atklāties? Lai nepārņemtu tādas sajūtas kā kauns, bailes un aizvainojums, no kurām ir visai grūti atbrīvoties, šos jautājumus jāpārrunā jau laicīgi. Turklāt – ja atklāsi, ka jums ir pavisam atšķirīga attieksme pret naudas jautājumiem un neviens tos nevēlas grozīt – būsi priecīga, ka esi uzzinājusi par to jau laikus.
Mīlestība vai nauda? Veselīgās attiecībās nauda var būt kā acis priecējoša glazūra. Kā iespēja regulāri pavadīt brīnišķīgu ģimenes atvaļinājumu; kā pamats, lai būvētu ģimenes ligzdiņu utt. Ja tomēr tavs pamatkritērijs partnera izvēlē ir viņa naudas maks, pastāv milzīga iespējamība, ka attiecības būs īslaicīgas un neizdevušās. Neviens miljons nespēj aizstāt patiesas rūpes un mīlestību.
Ralsts tapis sadarbībā ar "Espati.lv"
Uz sarakstu