Rinkēvičs: Lielbritānijā dzīvojošie var sniegt nozīmīgu atbalstu tautiešu informēšanā par aktuālajiem notikumiem
Iepriekš ar iesniegumu pie Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS), Rinkēviča un Latvijas vēstnieka Lielbritānijā Andra Teikmaņa vērsās kopienas "Kam pieder valsts?" (KPV) Lielbritānijas grupas koordinators Vizbulis. Viņš ieņem arī valdes locekļa amatu Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa vadītajā partijā "KPV LV".
Vizbulis norādīja uz Lielbritānijas diasporas nepatīkamo pieredzi komunikācijā ar vēstniecību. "Mēģinot sazināties ar Lielbritānijas vēstniecību pa tālruni, man pašam nācās gaidīt savienojumu vairāk nekā divas stundas. Pieļauju, ka neesmu vienīgais, kuram nācās veltīt tik ilgu laiku, lai noskaidrotu sev svarīgus jautājumus. Iespējams, ka Latvijas diaspora centās sazināties ar Latvijas vēstniecību saistībā ar "Brexit"," paziņojumā medijiem norāda kopienas Lielbritānijas grupas koordinators.
Savā atbildes vēstulē ministrs gan skaidroja, ka līdz ar iespēju brīvi pārvietoties Latvijas valstspiederīgo skaits visā pasaulē, tostarp Lielbritānijā, ir jūtami pieaudzis. Lai pēc iespējas efektīvāk izmantotu Latvijas nodokļu maksātāju līdzekļus komunikācijai ar Latvijas valstspiederīgo kopienu Lielbritānijā, Latvijas vēstniecība izveidojusi vairākas platformas, kurās tiek ievietota aktuāla un kopienai noderīga informācija.
"Ikvienam interesentam, kas vēlas saņemt informāciju par vēstniecības īstenotajiem pasākumiem, ir iespēja pierakstīties Ārlietu ministrijas un vēstniecības regulārajām ziņām, pierakstīties vēstniecības konsulārajām ziņām, pieteikties vēstniecības apkārtrakstam, kā arī sekot vēstniecības kontiem sociālajās vietnēs," vēstulē skaidro ministrs.
Viņš arī norādīja, ka ikdienas prakse pierādījusi, ka šo platformu izmantošana ļauj vēstniecībai īsā laikā nodot informāciju vairākiem desmitiem tūkstošu latviešu kopienas pārstāvju, ko nebūtu iespējams panākt, informāciju izplatot telefoniski.
Tāpat ministrs skaidrojis, ka vēlme sniegt atbalstu kopienas locekļiem un informēt plašāku sabiedrību par vēstniecības aktivitātēm ir augstu vērtējama un svarīga. "Tāpēc būsim pateicīgi par jūsu atbalstu jūsu domubiedru un citu Latvijas valstspiederīgo informēšanā par iespējām sekot līdzi vēstniecības mājaslapā, ziņu listēs un sociālajos tīklos ievietotajai informācijai," atzinis Rinkēvičs.
Ministrs atbildes vēstulē arī skaidro, ka gada laikā konsulārā nodaļa atbild uz vairāk nekā 24 000 e-pasta vēstuļu. Tomēr rodas arī situācijas, kad visas vēstniecības telefona līnijas ir aizņemtas. Lai novērstu šādas situācijas, vēstniecība strādā pie elektroniskas pieteikšanās sistēmas izveidošanas daļai Konsulārās nodaļas sniegto pakalpojumu.
Tāpat ministrs skaidroja, ka Ārlietu ministrijā un vēstniecībā ir izstrādāts plāns rīcībai krīzes situācijās, tomēr 23.jūnijā Lielbritānijā notikušā referenduma par valsts dalību Eiropas Savienībā rezultāti nav uzskatāmi par krīzes situāciju, jo nav ieviesuši tūlītējas izmaiņas Lielbritānijā rezidējošo Latvijas valstspiederīgo statusā, ko vairākkārt ir apliecinājusi arī Lielbritānijas valdība.
Vēstules noslēgumā ministrs arī norādīja, ka daudzi latvieši Lielbritānijā ar vēstniecības atbalstu veic neatsveramu un regulāru brīvprātīgo darbu latviešu nedēļas nogales skolās un citos izglītības projektos, kā arī organizē biznesa, kultūras un labdarības projektus, par kuriem iespējams uzzināt iepriekš minētajos informācijas avotos.
Uz sarakstu