Banner 980x90

Valsts robežsardzes koledža un Rēzeknes tehnoloģiju akadēmija saņēma Latvijas Aizsardzības un drošības industriju gada balvu 2023

18. maijā Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācija (turpmāk – DAIF Latvija) svinīgi pasniedza “Latvijas Aizsardzības un drošības industriju gada balvas 2023” par paveikto 2022. gadā vairākās nominācijās – eksports, izglītība, inovācijas, pētniecība, izaugsme un partnerība. Jau piekto gadu pēc kārtas pasākums tiek rīkots ar mērķi veicināt uzņēmumu, izglītības un pētniecības iestāžu ieguldījumu Latvijas un starptautiskajā drošībā.

 

Šogad nominācijā “Pētniecība” balvu saņēma Valsts robežsardzes koledža un Rēzeknes tehnoloģiju akadēmija par starptautisko zinātniski praktisko konferenci “Robežu drošība un pārvaldība” un Iekšējās drošības un civilās aizsardzības zinātņu žurnālu “Border security and management”.  Balvu saņēma Valsts robežsardzes koledžas direktora vietniece, pulkvede Daiga Kupcāne un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Ekonomikas un pārvaldības fakultātes dekāne, prof., Dr.oec. Iluta Arbidāne.

 

Uzrunājot klātesošos, D.Kupcāne pateicās DAIF Latvija par doto unikālo iespēju pieteikt un parādīt plašākai sabiedrībai, drošības un aizsardzības nozarei divu augstākās izglītības iestāžu  ilggadēja darba un pētnieciskās sadarbības rezultātu. Konferenču pētījumu virzieni tiek variēti un papildināti atkarībā no attiecīgā laika posma ģeopolitiskajām un robežu drošības jautājumu aktualitātēm. Viņa uzsvēra, ka konferences pētījumu rezultāti ir nozīmīgi Eiropas telpas drošības nodrošināšanai, darbību pilnveidošanai uz ES ārējām robežām, migrācijas krīzes novēršanai, inovatīvu IT risinājumu ieviešanai robežkontrolē un tās tehniskā nodrošinājuma uzlabošanā, iekšlietu nozares, aizsardzības un sabiedriskās drošības problēmu izpētei un risinājumu sniegšanai, kā arī nozīmīgs  devums  zinātniskās pētniecības attīstīšanā robežu drošības jomā Eiropas līmenī.   

Jāmin, ka konferencē piedalās Valsts robežsardzes koledžas un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas docētāji, studējošie un absolventi, ārvalstu tiesībaizsardzības dienestu amatpersonu un izglītības iestāžu pārstāvji no Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Somijas, Moldovas, Rumānijas un  Ukrainas robežsardzes pirmskrīzes gados, kā arī pēdējās divās konferencēs –Centrālās Āzijas valstīm. Konferences paneļdiskusijās ar aktuālo jautājumu prezentācijām aktīvi piedalās arī Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas, Aizsardzības ministrijas, Nacionālās aizsardzības akadēmijas, Rīgas Tehniskās universitātes, Valsts policijas koledžas, kā arī Valsts robežsardzes štāba un teritoriālo struktūrvienību pārstāvji. 2022.gadā pirmo reizi klātienē ar uzrunu un dalību paneļdiskusijā piedalījās Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras (FRONTEX) izpilddirektora pienākumu izpildītāja A.Kalnāja.

Zinātniskajā žurnālā visi raksti ir starptautiski recenzēti un ir iekļauti starptautiski citējamās datu bāzēs: EBSCO "Host Business Source Corporate Plus" (kopš 2021.gada), "CrossRef", "WorldCat", "Google Scholar", "OpenAire". Žurnāls pieejams Rēzeknes tehnoloģiju akadēmijas atvērtajā zinātnisko žurnālu datu bāzē, kā arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Vairāk par pasākumu: https://federacija.lv/lv/jaunumi/latvijas-aizsardzibas-un-drosibas-industriju-gada-balvas-2023-laureati

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)