Vietējās ziņas

 • Valsts robežsardzes koledžā norisināsies izlaidums

  Piektdien, šī gada 19. jūnijā, Valsts robežsardzes koledžas ierindas laukumā norisināsies Valsts robežsardzes koledžas 1. līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas "Robežapsardze" pilna laika studējošo 16. izlaidums un nepilna laika studējošo 10. izlaidums.

 • Aizvadīta virtuālā Atvērto durvju diena Valsts robežsardzes koledžā

  Sakarā ar Covid-19 izplatību ierobežojošiem pasākumiem, šogad Valsts robežsardzes koledža durvis visiem interesentiem vēra virtuāli.

 • RTA lemj par studiju gada pagarināšanu inženierzinātņu studentiem

  Kopš marta vidus Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studenti studē attālināti. Studējošo vidū ir vairāk nekā 600 topošie inženieri. Inženieru fakultātē šobrīd tiek lemts par studiju gada pagarināšanu. 

 • Apgūsti lāzertehnoloģijas un mediju satura veidošanu tālmācībā!

  Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Mūžizglītības centrā (RTA MIC) ir noslēgusies tālmācības programmu "Lāzertehnoloģiju izmantošana inovatīviem risinājumiem tekstila un ādas izstrādājumos" un "Mediju studijas un komunikācija" īstenošanas pirmā kārta, kurā jaunas teorētiskās zināšanas un profesionālās prasmes apguva pieci kursu dalībnieki.

 • Studijas Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā: Absolventa pieredzes stāsts

  Foto: Māris Justs

  Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) profesionālās bakalaura studiju programmas "Mehatronika" un maģistra studiju programmas "Lāzertehnoloģijas" absolvents Edgars Zaicevs stāsta, ka viņam jau no bērnības ir patikusi tehnika. Kaut ko izjaukt, pētīt, kā tas strādā, – tas viņam licies jautri, bet, izaugot lielākam, jau bija nepieciešamība šim aizraujošajam procesam pievērsties nopietnāk, proti, no tā, kas pieejams pa rokai, bija jāsaliek kaut kas funkcionējošs.

 • Ekonomikas un pārvaldības fakultātes ERASMUS+ studenti piedalās starptautiskajā konferencē Lietuvā

  22. martā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Ekonomikas un pārvaldības fakultātes ERASMUS+ studentes Claudia Spanka (Worms Universitāte, Vācija), Diane Viaud un Charlotte Leray (Nantes Universitāte, Francija), Aysegul Yalcin (Pamukkales Universitāte, Turcija) kopā ar lektori Dainu Znotiņu devās uz Kauņas kolēģiju (Kauno Kolegija University of Applied Sciences) Lietuvā, lai piedalītos studentu zinātniski-praktiskajā konferencē "Biznesa jautājumi nākotnes speciālistu skatījumā 2017" (Students’ Scientific-Practical Conference "Business Issues from the Future Specialists’ Point of View 2017"), informē RTA Ekonomikas un pārvaldības fakultātes lektore Daina Znotiņa.

 • Veiksmīgā RTA sadarbība ar Kazahstānas universitātēm

  Šajā studiju gadā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) ir noslēgusi sadarbības līgumus ar divām Kazahstānas universitātēm: Al-Farabi Kazahijas Nacionālo Universitāti un T. Žurgenova Kazahijas Nacionālo mākslas akadēmiju, informē RTA Mūžizglītības centra starptautiskās mūžizglītības projektu koordinatore Antra Kļavinska. 

 • RTA uzsāk darbību ESF un IZM VISC projektā "Kompetenču pieeja mācību saturā"

  22.februārī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) rektors Edmunds Teirumnieks parakstīja sadarbības līgumu ar Izglītības ministrijas (IZM) Valsts satura centrs (VISC) par RTA mācībspēku iesaisti Eiropas Sociālā fonda (ESF) un VISC projekta "Kompetenču pieeja mācību saturā" 8.3.1.1.pasākumā "Kompetenču pieejā balstīta vispārējās izglītības satura aprobācija un ieviešana" (8.3.1.1/16/I/002), informē Dr.paed., asoc.prof., ekspertu grupas vadītāja M.Rozenfelde.

 • RTA notika sarunu, diskusiju cikla "Ja tu gribi, tad tu vari" pirmais pasākums

  Neskatoties uz to, ka vidusskolu jaunieši gan no Rēzeknes un novada, gan no citiem reģioniem 24.februārī devās uz izstādi "Skola 2017" Rīgā, vairāki desmiti jauniešu, tai skaitā arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studenti, pulcējās Inženieru fakultātes auditorijā, lai piedalītos RTA pirmajā diskusiju cikla "Ja tu gribi, tad tu vari" pasākumā, ko rīko RTA sadarbībā ar SIA "M Foundation". 

 • RTA izstādē "Skola 2017" demonstrēja, kā teoriju veiksmīgi pielietot praksē

  No 24.līdz 26.februārim Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) piedalījās 23.starptautiskajā izglītības izstādē "Skola 2017". Akadēmiju pārstāvēja visu fakultāšu pārstāvji, kas sniedza apmeklētājiem padziļinātu informāciju par aktualitātēm studiju un ārpusstudiju jomā un darba iespējām, kas paveras, absolvējot akadēmiju, informē RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa.