2 zaķi ar 1 šāvienu: darbs un tiesības Rēzeknes autoskolā

Autovadītāja apliecība ir viens no tiem vērtīgajiem dokumentiem, kas var pavērt jaunas karjeras iespējas. Bieži vien arī ar auto biznesu nesaistītās sfērās darba sludinājumos kā prasība norādīta B kategorijas vadītāja apliecība – tā nepieciešama kaut vai tādēļ, lai dotos izbraucienā pie klientiem vai potenciālajiem sadarbības partneriem. Tāpēc izvēle iegūt sen kārotās tiesības nodrošinās ne vien lielāku komfortu un brīvību ikdienā, bet arī ļaus pievienot CV vēl vienu vērtīgu prasmi, kuru liela daļa uzņēmumu novērtēs. 
Presto autoskola Rēzeknē uzņem topošos autobraucējus tālmācības režīmā. Autoskolu darbību ierobežojošie valdības lēmumi koronavīrusa sakarā nav šķērslis, lai spertu pirmo soli pretim sapnim par tiesībām. Teorijas apguve notiek virtuāli – pusotra mēneša laikā iespējams pabeigt 11 nodarbību ciklu. Un, lai arī klātienes nodarbības pie instruktoriem vēl nav pieejamas, pēc 3. teorijas klases jau oficiāli var sākt mācīties braukt kāda mājinieka vadībā, kuram ir vismaz 3 gadu autovadītāja stāžs. Jāizņem vien CSDD baltās tiesības un jāpiestiprina pie auto "Mācās braukt" uzlīmes atbilstoši prasībām. 

Tiklīdz būs iespēja, varēs rezervēt nodarbību pie jebkura no autoskolas instruktoriem. Iespējams, tajā laikā jau teorijas kurss būs pabeigts – vismaz par vienām galvas sāpēm mazāk! Tad varēs pilnībā pievērsties braukšanai. Turklāt iekavēto Presto autoskolā iespējams atgūt rekordtempā – tā kā rezervēt nodarbības var katru dienu, arī brīvdienās un svētku dienās, 10 dienu laikā iespējams iziet valsts noteikto minimālo braukšanas nodarbību skaitu. Ierasti gan jārēķinās ar vismaz 30 (2x45min) nodarbībām, lai veiksmīgi nokārtotu eksāmenu. Tomēr īpaši apņēmīgajiem tas nozīmē, ka līdz vadīšanas eksāmenam var tikt arī mēneša laikā!
 
Pārkvalificējies un nesēdi bez darba!
Krīze bieži vien ievieš savas korekcijas – varbūt laiks nomainīt nodarbošanos? Ar tiesībām kabatā paveras visdažādākās iespējas. Arī Presto autoskola, kas nodrošina apmācības, kādu dienu var kļūt par tavu darba vietu! 
 
Topošajiem autovadītājiem tas apliecina, ka tiesības nudien būs kur likt lietā – autovadītāji ar 3 gadu stāžu var kļūt par instruktoriem un pasniedzējiem lielākajā Latvijas autoskolā. Pirmajiem gan obligāta prasība ir arī bakalaura grāds, otrajiem – maģistrs. Ne velti vecāki bērnus mudina mācīties – izglītība paver iespēju durvis. Apmācības autoskola piedāvā finansēt, bet automašīnu vajadzības gadījumā nodrošināt.
Šis darbs būs piemērots tiem, kam tuvs ir pedagoģiskais darbs un autovadīšana ir sirdslieta. Svarīga ir prasme uzstāties publikas priekšā, kā arī skolotāja pacietība un talants izskaidrot sarežģīto vienkāršiem vārdiem. Atalgojums ir motivējošs, uz pusi augstāks par vidējo nozarē. Tāpat autoskola nākotnē piedāvā apmācības kvalifikācijas celšanai, lai saglabātu autoskolas augstos kvalitātes standartus un sekotu nozares attīstībai. 
 
Interesenti jautājumu gadījumā aicināti zvanīt pa tālruni 28826828, bet CV sūtīt uz e-pastu zigmars@presto.lv.
 
Cik jaunā kvalifikācija man izmaksās?
Tiem, kas vēlas pievienoties Presto kolektīvam, pārkvalifikācijas izdevumus autoskola segs no savas kabatas. Topošajiem autovadītājiem gan budžetā jāatvēl zināmi līdzekļi, lai mērķi piepildītu. Kopumā mācību maksa dažādiem kursantiem atšķiras atkarībā no nepieciešamo autovadīšanas nodarbību skaita un tā, ar kuru piegājienu izdodas nokārtot CSDD eksāmenus. Tomēr katrs Presto kursants var rēķināties ar konrētu cenrādi. 
 
Parakstot līgumu, jāsedz dokumentu noformēšanas un teorijas kursu maksa 50 EUR apmērā. Tiem, kas nav izgājuši 1. palīdzības kursus, jārēķinās, ka tā ir obligāta prasība, lai varētu kārtot teorijas eksāmenu (šo kursu cena Presto ir 55 EUR). Tāpat jāiegūst medicīnas izziņa – tie būs vismaz 30 EUR, taču cena dažādās iestādēs atšķiras. Valsts noteiktās prasības paredz priekšapmaksu par 10 braukšanas nodarbībām – 250 EUR apmērā par manuālo, 280 EUR par automātisko kārbu.

Maksa par 1 nodarbību 90 minūšu garumā sākas no 25 EUR atzīmes. Rēķinoties ar vidējo cenu – 30 EUR par nodarbību – par katrām papildus 10 nodarbībām kopumā būs jāmaksā 300 EUR. Nav nepieciešams uzreiz ieskaitīt visu summu, par katru nodarbību var norēķināties atsevišķi, izvērtējot nepieciešamību. Viena no CSDD eksāmena sastāvdaļām būs figūru laukums, kurā būs jādemonstrē noteiktas auto novietošanas prasmes. Lai tam sagatavotos, būs jāvelta laiks arī tam – par figūru laukuma izmantošanu vajadzēs norēķināties skaidrā naudā pie iebraukšanas tajā, tas maksās 1–3 EUR par reizi.
 
Lai dotos uz CSDD eksāmenu, gan teorijas, gan braukšanas eksāmens būs vispirms jānokārto autoskolā. Cena par braukšanas eksāmenu autoskolā ir tāda pati kā standarta nodarbībai, taču to iespējams kārtot tikai pie instruktora, kas nav veicis apmācību. Par tiesību iegūšanu būs jāmaksā arī CSDD: mācību atļauja – 6,16 EUR, valsts teorijas eksāmens – 12,63 EUR, bet vadīšanas – 38,52 EUR. Jo mazāk piegājienu vajadzēs, lai eksāmenu noliktu, jo vadītāja apliecības iegūšana būs ekonomiskāka.
 
Presto saviem kursantiem piedāvā motivējošu akciju – nokārtojot eksāmenus ar 1. piegājienu abos CSDD eksāmenos noteiktajā laika posmā, autoskola segs eksāmenu izdevumus. B kategorijā tiesības jāiegūst 3 mēnešu laikā, bet A vai A2 -–1 mēneša laikā. Presto kursanti jau ir pierādījuši, ka tas ir iespējams. 
 
Kāpēc Presto autoskola ir labākā Rēzeknē?
Eksāmenu atmaksas akcija nav vienīgais iemesls, kāpēc mācīties šajā autoskolā. Arī autoskolas reitingi apliecina, ka šī ir ļoti saprātīga izvēle – arvien tiek ieņemtas TOP pozīcijas, vērtējot kursantu sniegumu pēc CSDD eksāmenu rezultātiem. Teorijas eksāmenu ar 1. reizi veiksmīgi nokārto pat 98% kursantu! Tāpat pēdējos gados vadīšanas eksāmenos pārspēti vidējie nozares rādītāji.
 
Atšķiras arī pieeja apmācībai, jo Presto autoskola nepārstāv veco braukšanas skolu – līgums nepiesaista pie 1 noteikta instruktora un netiek noteikti konkrēti nodarbību laiki. Autoskola sniedz kursantiem brīvību – instruktoru var nomainīt kaut vai katru dienu, un, ja ir vēlme, arī kādā citā Latvijas pilsētā var pierakstīties uz nodarbību pie vietējā instrutora. Tā kā Presto ir plašākais filiāļu pārklājums valstī, izvēles iespējas arī ir visplašākās.

Šāda pieeja novērš ne mazums potenciāli nepatīkumu konflikta situāciju – cik gan nav dzirdēts par gadījumiem, kad instruktors nelaiž uz eksāmenu, velk apmācības garumā vai vispār nav nekāda progresa un saprasties neizdodas? Diemžēl ne katra instruktora pasniegšanas veids atbildīs mūsu izpratnei par saprotamu un kvalitatīvu pieeju apmācībai. Tāpēc iespēja brīvi mainīt instruktoru un nevienam neatskaitīties Presto tiek uzskatīta par priekšnosacījumu apmierinošai apmācību pieredzei.

Vērtīga ir iespēja ne vien mainīt instruktorus, bet arī automašīnas! Teju katrs instruktors pārvietojas ar cita modeļa auto. Tas ne vien labāk sagatavos reālajām dzīves situācijām uz ceļa, kaut vai atvieglos auto īrēšanu ārzemēs, jo nebūs jāskatās tikai uz 1 modeli, bet arī CSDD eksāmenā nodrošinās labāku tehnisko sagatavotību. Izlozes kārtībā eksāmenu var nākties kārtot vai nu ar Audi A3, BMW, vai nu Volkswagen Golf 7. Un ne jau tikai marku nosaukumi atšķiras! Ja nav zināmas tehniskās nianses figūru izpildei ar kādu no šiem modeļiem, tālāk par figūru laukumu CSDD eksāmenā tā arī aizkļūt var nesanākt!

Un, visbeidzot, ne mazāk svarīgi – autskolā braukt var ne vien darba dienās, bet arī brīvdienās un svētku dienās. Tas palīdz efektīvi izmantot laiku un nezaudēt iespējas slīpēt braukšanas prasmes, kā arī pilnīgi noteikti ļauj pie tiesībām nonākt ātrāk.
 
Esi atbildīgs – iegūsti tiesības!
Koronavīrusa laiks ir pierādījis, ka personīgais auto krīzes situācijās var būt sevišķi nepieciešams – lai ar lielāku atbildību izturētos pret līdzcilvēkiem, pārvietoties šajā laikā tomēr ir prātīgāk vienam savā automašīnas salonā, nevis sabiedriskajā transportā. Tāpat tiesības var kļūt par glābšanās riņķi, kad visi striķi trūkst – vadītāja apliecība pavērs daudzas alternatīvas karjeras iespējas, kas ļaus daudz stabilāk un pārliecinātāk justies darba tirgū.
 
Tāpat arī tiem, kas sen nākuši pie atziņas, ka mūsdienu princi atpazīst nevis pēc baltā zirga, bet gan rūcošā dzelzs rumaka, A vai B kategorija daiļā dzimuma acīs sniegs to pašu efektu, ko pasakā princeses skūpsts vardei. Turklāt negribēsies taču dāmu iesēdināt taksī, bet gan pašam aizvest līdz mājas durvīm un pārliecināties par viņas drošību! Turklāt tautā mēļo, ka arī sievietes ar autovadītāja apliecību esot inteliģentākas… 
 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu