Banner 980x90

RTA piedalās konkursā "Ķīniešu valodas tilts"

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Mūžizglītības centrā jau vairākus gadus tiek īstenota neformālās izglītības programma "Ķīniešu valoda". 

Šopavasar vairāki ķīniešu valodas apguvēji no dažādām mācību līmeņu grupām piedalījās ikgadējā konkursā "Ķīniešu valodas tilts", kas Rīgā notika jau trīspadsmito reizi, informē IVDF studiju programmas "Lietišķā komunikācija un tulkošana" studente Jekaterina Vaļiuļina.

11.martā Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātē notika šī konkursa pirmā daļa, kurā piedalījās augstskolu studenti un pieaugušie no dažādām Latvijas pilsētām.

Pēc konkursa noteikumiem dalībniekiem ķīniešu valodā vajadzēja īsi pastāstīt par sevi un savu "ķīniešu sapni" un parādīt kādu no saviem talantiem. No RTA studentiem, kuri mācās ķīniešu valodu skolotājas Liang Mingxuan vadībā, piedalījās Izglītības, valodu un dizaina fakultātes studiju programmas "Lietišķā komunikācija un tulkošana" 3.kursa studente Jekaterina Vaļiuļina.

Viņa studentu iesācēju līmeņa grupā saņēma balvu "Excellent prize". Savukārt 8.aprīlī Rīgas Tehniskās universitātes galvenajā ēkā notika konkursa "Ķīniešu valodas tilts" otrā daļa, kurā piedalījās bērni un jaunieši no dažādām Latvijas vidusskolām. RTA ķīniešu valodas grupas pārstāvēja četri dažādu vidusskolu skolēni: vidējā līmeņa grupā Dricānu vidusskolas 9.klases skolniece Māra Semule un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas 2.kursa studente Valērija Satibaldijeva; iesācēju līmeņa grupā Rēzeknes 5.vidusskolas 10.klases skolēns Ēriks Kasparenoks un Viļānu vidusskolas 9.klases skolēns Madars Kozlovskis. Māra Semule, Valērija Satibaldijeva un Madars Kozlovskis saņēma balvu "Excellent prize", bet Ēriks Kasparenoks ieguva pirmo vietu sava līmeņa grupā.

Gan skolotāja Liang Mingxuan, gan paši dalībnieki ir gandarīti par savu ieguldīto darbu, rezultātiem un iegūto vienreizējo pieredzi un vēlas arī nākošgad piedalīties šajā konkursā, un sasniegt vēl labākus rezultātus. Konkurss tiešām ir sava veida tilts starp divām valstīm – Latviju un Ķīnu, to tautām, valodām un kultūrām.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)