Banner 980x90

Arnis Sauka izdevis jaunu grāmatu par Latvijas uzņēmumiem

Vēloties iedvesmot studentus, vidusskolu skolēnus un citus potenciālos uzņēmējus uzsākt savu biznesu, Ventspils Augstskolas zinātņu prorektors Dr. Arnis Sauka izveidojis grāmatu "Latvijas uzņēmēju stāsti: uzņēmējiem zinātniekiem un praktiķiem". Grāmatā apkopotas deviņas situāciju analīzes (case studies) par latviešu dibinātiem uzņēmumiem, tai skaitā "Aerodium", "Madara Cosmetics", "Blue Microphones", "Stenders", "Munio Candela", "Primekss" u.c., pilsētas informācijas portālu Ventspils24.lv informēja Rīgas Ekonomikas augstskolas projektu vadītāja Ieva Goba.

"Grāmatas formāts neseko tradicionālajam Hārvarda Biznesa skolas situāciju analīžu stilam, primāri neizvirzot problēmjautājumus, kuri kalpotu par pamatu diskusijai, piemēram, augstskolu auditorijās. Šie drīzāk ir stāsti par Latvijas uzņēmējiem - strukturāli apkopota informācija sniedzot padziļinātu ieskatu faktoros, kas veicinājuši uzņēmumu izaugsmi, vai atsevišķos gadījumos noveduši līdz bankrotam," par grāmatu stāsta autors, Ventspils Augstskolas zinātņu prorektors Dr. Arnis Sauka.

Autors aicina grāmatu izmantot ne tikai kā mācību līdzekli augstskolās, vidusskolās vai uzņēmējdarbības un biznesa vadības kursos, bet arī cer, ka tā kalpos kā iedvesmas avots esošajiem uzņēmējiem jaunu apvāršņu sasniegšanai, kā arī uzņēmējdarbības pētniekiem jaunu zinātnisku pētījumu iniciēšanai.

Viens no grāmatas recenzentiem, Starptautiskās uzņēmējdarbības un mazā biznesa padomes (ICSB) prezidents, Dublinas Tehnoloģiju institūta profesors Dr. Tomass Kūnijs (Tom Cooney) atzīst, ka: "Eiropā uzņēmējdarbības izglītības jomā ir ļoti maz uz vietējiem piemēriem balstītu pētījumu, ko varētu izmantot, lai stāstītu studentiem par sava biznesa uzsākšanas nozīmīgākajiem jautājumiem. Arņa Saukas aplūkotie Latvijas uzņēmēju stāsti ir brīnišķīgs ieguldījums uzņēmējdarbības izglītībā - tā sniegs iespēju dažādu līmeņu un disciplīnu studentiem skaidri izprast kritiskos jautājumus, kam jāpievērš uzmanība, uzsākot un vadot uzņēmumu Latvijā."

Tuvākajā laikā grāmata būs pieejama Latvijas bibliotēkās, kā arī augstskolās un vidusskolās. Grāmatas elektronisko versiju var lejupielādēt šeit.

Grāmatu izdevusi Stockholm School of Economics in Riga - Rīgas Ekonomikas augstskola (SSE Riga) Centrālās Baltijas jūras reģiona INTERREG IV A programmas 2007.-2013. gadam projekta CB ENTREINT- Central Balticum Entrepreneurship Interaction ietvaros. CB ENTREINT projektā ir paredzēts stiprināt sadarbību starp augstākās izglītības iestādēm, uzņēmumiem un dažādām organizācijām, kas sniedz atbalstu jaunajiem uzņēmējiem, kā arī veicināt sadarbību starp uzņēmējdarbības pasniedzējiem no projektā iesaistītajām valstīm un uzlabot viņu spējas.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)