Baznīcu naktī būs iespēja iepazīt Lūznavas muižas kapelu

Kā aģentūru LETA informēja Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja Inga Drele, diskusija, koncerts un vakara dievkalpojums gan zinātājiem, gan nezinātājiem atklās muižas kapelas un Baznīcu nakts stāstu.
"Baznīcu nakts 2016" Lūznavas muižas kapelā sāksies plkst.17.30 ar diskusiju "Latviskā dzīvesziņa un kristīgās vērtības", kurā piedalīsies Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas filoloģijas doktore Angelika Juško-Štekele, Līvānu draudzes prāvests Juris Zarāns un Rēzeknes Jēzus Sirds draudzes vikārs Vitālijs Fiļipenoks.
2014.gadā Latvijas Satversmes preambulā tika ierakstīts, ka Latvijas identitāti kopš senlaikiem veido latviešu un lībiešu tradīcijas, latviskā dzīvesziņa, latviešu valoda, vispārcilvēciskās un kristīgās vērtības. Baznīcu nakts diskusijā "Latviskā dzīvesziņa un kristīgās vērtības" mēģināsim noskaidrot, kā Latvijas, jo sevišķi Latgales, identitātē sabalsojas folklora un kristietība, kāda ir to vēsture, kopsakarības, tradīcijas un misija.
Plkst.19.00 Baznīcu nakts pasākumus Lūznavas muižā turpinās trio "Voice of Instruments" (Rīga) koncerts, kurā izskanēs īpaša muzikālā programma baznīcām. Trio sastāvā muzicēs dziedātājs Ilmārs Šterns, saksofoniste Daiga Solovjova un pianiste Maija Solovjova. Savukārt pasākuma izskaņā plkst.20 kapelā notiks Svētā Mise.
Pievienojoties Baznīcu nakts norisei, Lūznavas muiža aicina iepazīt te esošo kapelu. Pēc vietējo ļaužu nostāstiem, kapela kādā no simtgadīgās muižas telpām bijusi jau tās īpašnieku, poļu izcelsmes muižnieku Kerbedzu, laikos, par ko gan nav dokumentāla apstiprinājuma.
Atmodas laikā, 20.gadsimta 90.gados, šajā telpā, toreizējās katehētes, nu jau mūžībā aizgājušās, Antoņinas Soboļevskas rosināti, uz lūgšanām sāka pulcēties ticīgie. Šī brīža muižas kapela atklāta un iesvētīta 2015.gada februāra sākumā un tagad Svētās Mises kapelā notiek regulāri, katru svētdienu.
Baznīcu nakts ir kultūras notikums, kas kristīgo draudžu dievnamos notiek vasaras sākumā, jūnijā. Tas ir laiks, kad baznīcā ienākt citādi un iepazīt kultūras un garīgās vērtības. Kultūras notikums Baznīcu nakts Latvijā notiek kopš 2014.gada, pulcējot vairāk nekā 140 dievnamus visā Latvijā. 2015.gadā pasākumu apmeklēja 30 000 cilvēku.
Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai atceļoja no Austrijas, kur pirms nedaudz vairāk kā desmit gadiem notika pirmais šāds kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumēnisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā. Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji. Latvijā Baznīcu nakti organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa - nodibinājums "Baznīcu nakts fonds".