Palīgi teritorijas uzkopšanas darbos: elektriskie zāles pļāvēji un zāles trimmeri

Sākoties vasarai ikviens vēlas sakopt vidi, kurā dzīvo. Lai atvieglotu ikdienu, nelielu zālāju platību kopšanai var izmantot elektrisko zāles pļāvēju. Tomēr ir jāņem vērā divi aspekti. Pirmkārt, tas ir paredzēts zālāju kopšanai, kas nav lielāki par 600 m², un to jauda ir mazāka nekā citu veidu zāles pļāvējiem. Otrs aspekts, kas jāņem vērā, ir piekļuve elektriskajam tīklam. 

Elektriskie zāles pļāvēji ir ideāli piemēroti zāles pļaušanai dzīvojamajā zonā, kur nav pieļaujams augsts trokšņa līmenis. Tie ir viegli lietojami un uzturami labā tehniskā stāvoklī. Pēc katras pļaušanas reizes tie ir jānotīra un jāuzasina asmens. 

Šie modeļi patiks cilvēkiem, kuri nevēlas daudz laika veltīt dārza tehnikas apkopei. Arī uzturēšanas izmaksas ir mazākas, salīdzinot ar benzīna zāles pļāvējiem, jo nav nepieciešams mainīt gaisa filtrus vai motoreļļu. To priekšrocība ir nelielais svars un klusā darbība. 
Griešanas augstuma regulēšana, vieglā vadāmība un jaudīgais elektromotors atvieglo zāliena kopšanu. Svarīgi ir ievērot lietošanas instrukciju un neizmantot to mitras zāles pļaušanai.

Elektriskie, ar strāvu darbināmie, zāles pļāvēji paredzēti tādu nelielu teritoriju pļaušanai, kurās nav daudz objektu, kas jāapbrauc, piemēram, koki, krūmi vai puķu podi.  

Viegla ir arī zālienu malu appļaušana. Ar tiem ir ērti strādāt pat lielākās nogāzēs, tomēr jāņem vērā, ka, strādājot ar šāda veida pļāvēju, jāseko līdzi vada, kabeļa vai pagarinātāja atrašanās vietai, lai tas netiktu pārgriezts. Svarīgi ir arī atcerēties, ka tie nav paredzēti lielu teritoriju un cietas zāles pļaušanai. Savukārt zāles pļāvējs ar akumulatoru ļauj vieglāk manevrēt, bet jāņem vērā tā akumulatora darbības ilgums. 

Svarīgākie kritēriji, izvēloties elektrisko zāles pļāvēju 
Lai izvēlētos īsto, sev piemērotāko elektrisko zāles pļāvēju, nepieciešams pievērst uzmanību šādiem kritērijiem:
• gaitai – ir pašgājējs vai nav;
• dzinēja jaudai, kas noteikta vatos (W);
• pļaušanas platumam – lielāks pļaušanas platums ļauj ātrāk pabeigt darbu; 
• pļaušanas joslas augstumam, pļaušanas augstuma pakāpēm, kā arī minimālajam un maksimālajam pļaušanas augstumam;
• zāles savākšanas iespējām – savācēja kastes tilpumam, zāles sānu izmešanas iespējai un mulčēšanas iespējām;
• korpusa veidam – plastmasas vai tērauda;
• svaram;
• cik lielai zāliena platībai tas domāts.

Tomēr šāda tipa zāles pļāvējs var izrādīties nepiemērots tādas teritorijas kopšanai, kurā ir koki un krūmi. Tādam nolūkam vajadzētu izvēlēties zāles trimmeri.

Zāles trimmeri 
Elektriskie trimmeri ir klusi, tomēr to mīnuss var būt traucējošais elektrības vads, kas ierobežo pļaujamās zonas platumu. Akumulatora trimmera darbībai arī ir nepieciešama elektrība, jo akumulators ir regulāri jāuzlādē. Šis trimmeru veids neierobežo pļaujamās zonas platumu, bet jārēķinās ar akumulatora spriegumu un ietilpību. 

Izvēloties, kurš zāles trimmeris būs piemērotākais, jāpievērš uzmanība vairākiem kritērijiem:
• ar vadu vai bez tā;
• tā jauda, jo mazu teritoriju pļaušanai pietiek, ja dzinēja jauda ir līdz 1000 W;
• paredzētais pļaušanas platums – optimālākais griezuma platums ir no 33 līdz 38 centimetriem;
• kāta forma – izliektās formas nodrošina labāku līdzsvaru, kā arī ļauj precīzi appļaut dažādus objektus, bet taisns kāts ļauj piekļūt grūtāk pieejamām vietām;
• svars.

Elektriskie zāles pļāvēji un zāles trimmeri ir viegli, klusi un videi draudzīgi, jo neizdala emisijas. Kā vienīgos šāda veida trimmeru mīnusus var minēt elektrības vadu, kas ierobežo pļaušanas zonu un ne visai lielo dzinēja jaudu.

Interneta veikals 220.lv piedāvā elektriskos zāles pļāvējus un zāles trimmerus dažādu cenu un to jaudu diapazonos. Iegādājieties dārza tehniku ērti, droši un izdevīgi!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu