RA studenti mācību ekskursijā iepazīst Latgales pierobežas zonu
Ceturtdien, 9.maijā, Rēzeknes Augstskolas (RA) studiju programmas 2. un 3. kursa "Ģeogrāfijas un sociālo zinību skolotājs" studenti lektora Kaspara Baloža vadībā devās mācību ekskursijā uz Latgales pierobežu.
Diena bija kā radīta izbraucienam, pateicoties siltajam laikam, jo visi apskates objekti bija meklējami dabā. Mācību ekskursija sākās ar nelielu pārgājienu līdz Rundēnu velna dobēm, kuras bija noslēpušās no cilvēku acīm, jo tās ir piecas nezināmās izcelsmes bedres. Daļa no tām aizpildīta ar ūdeni, daļa – aizaugusi ar aveņu krūmājiem. Kopš 1997. gada Velna dobes kļuva par aizsargātu ģeomorfoloģisko objektu, vienīgo tāda tipa objektu Baltijā
RA studenti apskatījaVecslabadas ciemu Ludzas novada Istras pagastā. Ciems ir izvietojies uz šauras zemes joslas starp Audzeļu ezeru, Dziļezeru un Istras ezeru, kur studentiem bija iespēja uzkāpt skatu tornī un lūkoties uz burvīgo Vecslabadas panorāmu.
Tika apskatīts Plisūna dižakmens – aizsargājamais ģeoloģiskais objekts no 1977.gada. Šī dižakmens garums ir 5,4 m, platums 4,4 m un augstums līdz 3 m. Bet, lai to pilnīgi apskatītu, ir jābrien ūdenī, bet studenti šoreiz samierinājās ar kāpšanu uz dižakmens augšējās daļas.
Tuvojoties robežas zonai Meikšānu ciemā Zilupes–Šķaunes ceļa malā, tika apskatīts Latvijas austrumu galējais punkts "Austras koks". Tālāk studenti devās vēl tuvāk Latvijas– Baltkrievijas–Krievijas robežai uz osu grēdu jeb Grebļa kalnu, kurš atrodas starp Pintu un Šešku ezeriem. Tā garums – aptuveni 5 km ar stāvām nogāzēm, kas paceļas līdz 30 m augstumam.
Kā pēdējais apskates objekts bija Latvijā salām visbagātākais ezers – Ežezers. Mācību ekskursijas noslēgumā Ežezera krastā RA studenti kopā ar lektoru Kasparu Balodi pārrunāja dienas pozitīvos iespaidus un pārbaudīja savas Latvijas ģeogrāfijas zināšanas par Latgales reģionu.