Rēzeknē par 75 000 eiro plānots atjaunot pieminekļa "Vienoti Latvijai" apmali un drenāžu

Rīga, 16.sept., LETA. Rēzeknes pašvaldība par 75 000 eiro iecerējusi atjaunot pieminekļa "Vienoti Latvijai" apmali un drenāžu, liecina pašvaldības izsludinātais iepirkums.

Īstenojot ieceri, plānots noņemt pelēka granīta plāksnes no pieminekļa betona apmales un augšējos dzelzsbetona pamatu blokus, tā vietā novietot pelēka granīta pulētus blokus, bet virs blokiem - nopulētas pelēka granīta plāksnes. Tāpat nepieciešams veikt esošas betona lietus ūdens teknes un drenāžas izvadu demontāžu un tās vietā ierīkot jaunu drenāžas sistēmu.

Paredzēta arī jauna pieminekļa izgaismošanas sistēma ar četriem prožektoriem katrā stūrī, liecina iepirkuma dokumentācija. No ielas puses granīta blokus izgaismos LED lenta.

Darbiem pašvaldība atvēlējusi līdz 75 000 eiro. Piedāvājumus būvdarbiem iespējams iesniegt līdz 24.septembrim.

Jau vēstīts, ka septembra sākumā svinēta pieminekļa 80.gadadiena.

Pēc Leona Tomašicka meta parauga veidotais tēlnieka Kārļa Jansona Latgales atbrīvošanas piemineklis "Vienoti Latvijai", kuru dēvē par Latgales Māru, Rēzeknē atklāts 1939.gada 8.septembrī. Okupācijas vara pieminekli divreiz nogāza. Pirmo reizi tas notika 1940.gada novembrī, bet piemineklis atjaunots 1943.gada 22.augustā. Otro reizi piemineklis gāzts 1950.gadā, trešo reizi to atjaunoja 1992.gada 13.augustā. Pēdējo pieminekļa variantu veidoja tēlnieka Kārļa Jansona dēls Andrejs Jansons un tēlnieks Indulis Folkmanis.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)