Seminārs dabas zinībās valsts ģimnāziju skolotājiem un skolēniem
Rēzeknes Augstskola (RA) un Rēzeknes Valsts ģimnāzija (RVĢ) sadarbības līgumu izglītības, zinātniski pētnieciskajā, karjeras vadības, kultūras un sporta jomā ir noslēgušas 2014.gada aprīlī. Ar gandarījumu var teikt, ka šis līgums nav kārtējais dokuments, kas tiek nolikts plauktā, bet gan pamats aktīvai un daudzpusīgai RA sadarbībai ar RVĢ.
28.janvārī RVĢ sadarbībā ar RA organizēja pieredzes apmaiņas semināru dabas zinībās valsts ģimnāziju skolotājiem un skolēniem. Seminārā piedalījās Rēzeknes Valsts ģimnāzijas, E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas, Preiļu Valsts ģimnāzijas, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, Balvu Valsts ģimnāzijas, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Krāslavas Valsts ģimnāzijas, Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas fizikas, ķīmijas, bioloģijas un dabaszinību skolotāji un skolēni.
RA doc., Dr. biol. Rasma Tretjakova semināra dalībniekiem pastāstīja par Rēzeknes Augstskolas un Rēzeknes Valsts ģimnāzijas sadarbību. Ar valsts ģimnāziju skolēniem neformālā gaisotnē tika apspriestas turpmākās studiju iespējas RA.
RA Inženieru fakultātes dekāne Mg.chem. Ērika Teirumnieka semināra dalībniekus iepazīstināja ar RA Inženieru fakultāti, īstenotajām studiju programmām un augstskolas attīstības tendencēm. Tika apskatītas arī laboratorijas, demonstrēts aprīkojums darbībā.
RA doktorants Mg.sc.comp. Imants Zarembo klātesošajiem nolasīja lekciju par jaunāko informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izmantošanu mācību procesā. Skolotāji un skolēni iepazinās ar tiešsaistes kursu Khan Academy un Coursera izmantošanas iespējām gan izglītības procesā skolā, gan pašizglītības nolūkos. Coursera ir platforma, kurā vienkopus aptuveni 200 dažādus tiešsaistes studiju kursus piedāvā 33 pasaules vadošās augstskolas. Khan Academy - ierakstītas video lekcijas, ko katrs var skatīties jebkurā piemērotā laikā.
Asoc. prof., Dr.sc.ing. Andris Martinovs novadīja praktisku nodarbību "Ievads darbā ar multifizikālo procesu modelēšanas programmu Comsol".
RA doc., Dr. biol. R.Tretjakova vadīja praktisku nodarbību par mikrobioloģisko izmeklējumu iespējām, kur klātesošie tika iepazīstināti ar inovatīvām metodēm gaisa, ūdens un virsmu mikrobioloģiskā piesārņojuma kontrolei. Bija iespēja vērot arī dažādu mikroorganismu kultūras uz dažādām selektīvām barotnēm.
Skolotāji un skolēni iegūtās zināšanas varēs izmantot gan savā pedagoģiskajā darbībā, gan skolēnu ZPD izstrādei inženierzinātnēs, bioloģijā, ķīmijā un fizikā, kā arī attīstīt turpmāk vēl ciešāku sadarbību ar Rēzeknes Augstskolu.