Seši "par", lai vieglāk atrastu darbu Rēzeknē

Rēzeknei šai laikā nav gājis viegli – nodedzis lielveikals "Depo", kur savu darbavietu pazaudējuši 93 Latvijas iedzīvotāji, pandēmija vēl nav beigusies, turklāt investors plānotajam rekreācijas centram un viesnīcai pie Kvošu ezera vēl nav atrasts… Vakances Rēzeknē tiek izķertas lielā ātrumā, tāpēc iedzīvotājiem arvien jāmeklē jauni portāli vai sludinājumu dēļi, kurus citi vēl nav pamanījuši. 

Vai esat pamanījuši vēl ne tik plaši pazīstamo dalder.lv? Šeit vakanču sludinājumi sakārtoti pat pēc atrašanās vietas. Katrai Latvijas pilsētai ir sava sludinājumu lapa! Dalder.lv uz citu fona noteikti atšķiras ar vairākiem būtiskiem sīkumiem. Lasi tālāk!

Pārskatāmība
Kaut kā tā iegājies, ka sludinājumu dēlis tiek asociēts ar kaut ko haotisku. Ja dzīvojam kādā no Latvijas novadiem, nevis galvaspilsētā, uz sludinājumu dēļiem noteikti esam ievērojuši vecas pasākumu afišas, uz rūtainā papīra rakstītus malkas skaldīšanas pakalpojumu sludinājumus, kā arī atmiņā noteikti palikuši papīra pārpalikumi aiz metāla knopkām. 

Tam visam ir sava nostalģiska burvība, taču iedomāsimies, ja tāda nekārtība valda interneta sludinājumu portāl. Mūsdienu cilvēks tāpēc vien atteiksies šādu lapu apmeklēt, jo digitālā vide taču vairs nav nekāds jaunums. Dalder.lv to apzinās, tāpēc ir īpaši parūpējies par to, lai visdažādāko informāciju varētu ļoti ātri un ērti pārskatīt. 

Tas panākts ar jau gatavu formu jautājumiem, uz kuriem jāatbild sludinājuma ievietotājam. Sludinājumam, protams, jāpievieno arī teksts brīvā formā, taču, lai svarīgākās lietas neaizmirstu, Dalder dod arī pāris pieturas punktu. Vakanču sludinājumiem tas ir īpaši būtiski, jo darba meklētājiem parasti ir jāizburas cauri vairāk nekā tikai vienam darba sludinājumam. Pēc tādiem kritērijiem kā alga, slodze, nepieciešamā izglītība, prasmes un darba vietas ieguvumi var salīdzināt vairākus savām interesēm atbilstošus sludinājumus daudz ērtāk, ja tie ir salikti pa punktiem noteiktā secībā. 

Personīgums
Papildus informāciju par piedāvāto darba vietu var iegūt tās profila lapā – gluži kā sociālajos tīklos! Tur būs norādīta kontaktinformācija, darba vietas adrese, varbūt pat uzņēmuma reģistrācijas numurs, pēc kura var noskaidrot, vai uzņēmumam nav izveidojušies parādi. Galu galā uzņēmuma nodokļu parāds var ietekmēt arī darba ņēmēja algu!

Pārliecība
Ja meklē savu pirmo darbu, tad, visticamāk, satrauksies par to, vai atradīsies jebkāda darba vieta, kurā pieņems arī bez pieredzes. Taču, ja ir izveidojies jau vērā ņemams darba stāžs, tad svarīgāk būs pārbaudīt, kāda ir pati darba vieta. Dalder.lv piedāvā atsauksmju sadaļu pat darba sludinājumos. 

Respektīvi, tu kā esošais vai jau bijušais darba ņēmējs vari ievietot atsauksmi par uzņēmumu un tāpat arī uzņēmums, kurā esi strādājis, var ievietot savu viedokli par tevi. Tas var būt vērtējums zvaigznītēs un arī plašāks komentārs par to, kāda ir bijusi pieredze ar darba devēju un tāpat arī ar darba ņēmēju. 

Pastkastīte
Dalder visiem reģistrētiem lietotājiem piešķir savu elektronisko pastkastīti un iespēju sarakstīties atsevišķā čata logā. Ja ir ieinteresējusi kāda vakance, taču trūkst informācijas par kādu līdz galam nepateiktu lietu, to var pajautāt nosūtot ātro ziņu Dalder čatā. Nebūtu taču godīgi no potenciālā darbinieka prasīt motivācijas vēstuli, ja darba devējs pats par sevi atklājis visai maz.

Ja darbs tiek meklēts steidzamā kārtā, tad vislabāk jāpiesakās uzreiz vairākās vietās. Pievienotajā CV noteikti jānorāda sava e-pasta adrese, uz kuru darba devējam sūtīt atbildi. Taču Dalder piedāvā iespēju komunicēt arī caur portāla čata platformu. Šādā veidā komunikācija būs raitāka. Turklāt, lai uzzinātu par saņemtajām ziņām, portālā nav jāuzturas visu laiku. Ja saņemsi ziņu no kāda cita Dalder lietotāja un 24 h laikā nebūsi to izlasījis, tev atnāks paziņojums uz e-pastu. 

Personības apraksts
Dalder.lv piedāvā iespēju izveidot profesionāli veidotu personības aprakstu – CV tavā, nu gandrīz tavā vietā! Aizpildot speciālu anketu, iegūsi profesionāli atzītu CV. Tas būs labi pārskatāms gan tev, gan topošajam darba devējam. Varēsi to izmantot gan faila, gan interneta saites veidā. Turklāt nepieciešamības gadījumā CV tiks automātiski pārtulkots angļu vai krievu valodā. 

Pats savas laimes kalējs
Ja tomēr nekādīgi neizdodas atrast piemērotu vakanci, var taču uzsākt arī pats savu biznesu. Protams, tam nepieciešams kapitāls, kas kaut kā jāuzkrāj vai jānopelna, taču nekas nav neiespējams. Sludinājumu portālā Dalder varēsi izmantot bezmaksas reklāmu. 

Ja vēlies sākt ar mazumiņu, vari kaut vai piedāvāt savus pakalpojumus – ģitāras vai svešvalodu privātstundas, skaistuma procedūras, kuras vīrusa dēļ gan nedaudz jāatliek, vai tikpat labi vari pārdot savu roku veikumu, apģērbu, rotaslietas, interjera priekšmetus vai tikpat labi ēdamlietas. Apdomā – varbūt lieka nauda grūtā brīdī var ļoti palīdzēt. 

Lai nu kā, darbs Rēzeknē ir iespējams arī pandēmijas laikā, kad ik uz soļa pārliecināmies par interneta labajām īpašībām. 

 

 

Uz sarakstu