Top radoši modes dizaina projekti
Jaunais šī gada semestris Izglītības un dizaina fakultātes (IDF) Dizaina un amatniecības katedrā realizēto programmu studentiem uzsākās aktīvi, jo ar vieslekcijām bija ieradusies Viļņas Mākslas akadēmijas Telšai fakultātes (VMA TF) Modes dizaina specialitātes profesore Virgīnija Degeniene, lai vadītu nodarbības modes dizainā IDF studiju programmu "Apģērbu dizains un tehnoloģija" 1. un 2.kursu un "Skolotājs": (studiju modulis "Mājturības/mājsaimniecības un biznesa ekonomisko pamatu skolotājs") 1. un 3. kursu studentiem. Nodarbību tēma "Modes dizaina projekta teorētiski – grafiskā izstrāde".
Tā bija iespēja iepazīt VMA TF studiju programmas "Tērpu dizains" studijās izmantoto metodiku darbā pie tērpa vai kolekcijas izstrādes un prezentēšanas. Metodikas lietderīgumu pamatoja VMA TF studentu studiju un diplomdarbos izstrādāto tērpu un kolekciju piemēri, kas tika demonstrēti prezentācijā un teorētiski pamatoti lekcijās. Savukārt praktiski mūsu studenti veica 4 uzdevumus, kuros savas idejas attēloja ar šrifta, faktūras, tērpu modeļu un lekālu palīdzību. Noslēgumā tika izvērtēti arī veiktie darbi, saņemot arī vērtīgus ieteikumus darbu satura pilnveidē.
Studentes ir gandarītas par izstrādātajiem projektiem, lai gan atzīst, ka uzdevumu izpilde sagādāja arī grūtības, bija nepieciešama ne tikai pacietība, jo projekta izstrāde bija darbietilpīga, bet arī bija jāparāda radoša pieeja idejas attēlojumā. Savukārt profesore Virginija Degeniene atzīst, ka arī izjūt gandarījumu par veikto darbu, ko galvenokārt dod iespēja savā lielajā darba pieredzē dalīties ar tiem, kam tā ir noderīga un šķiet interesanta.
Sadarbību ar VMA TF noteikti turpināsim Starptautiskās zinātniski praktiskās konferences "Māksla un mūzika kultūras diskursā" pasākumos zinātniskajā un radošajā jomā, kā arī studiju programmu "Apģērbu dizains un tehnoloģija" (RA) un "Tērpu dizains" (VMA TF) studentu un docētāju apmaiņā, tiekoties zinātniskajās konferencēs vai radošajos projektos.
Profesore Virginija Degeniene dāsni dalījās ne tikai savās zināšanās, bet arī iepazīstināja ar savu māksliniecisko darbību, prezentācijā parādot autortehnikā veidotos tekstildarbus, kuri apceļojuši neskaitāmas izstādes daudzās Eiropas valstīs. Cerams, ka arī šī gada rudenī iecerētajā mākslas darbu izstādē Rēzeknes Augstskolā redzēsim gan profesores V. Degenienes, gan citu sadarbības valstu augstskolu mākslinieku darbus.