Banner 980x90

Vālodzīte saglabā Ekoskolas titulu

Aizvadītajā nedēļā, 1.oktobrī, Valmieras pilsētas 5.pirmsskolas izglītības iestāde (PII) "Vālodzīte" Latvijas Universitātes Lielajā aulā saņēma starptautiskā Zaļā karoga balvu, kas apliecina PII spēju saglabāt Ekoskolas titulu.

Kā pilsētas informācijas portālu Valmiera24.lv informēja PII "Vālodzīte" izglītības metodiķe Dana Ceplīte, PII iekļuvusi Ekoskolas sarakstā jau trešo gadu pēc kārtas. Šogad "Vālodzīte" saņēma apbalvojumu par to, ka ar videi draudzīgām aktivitātēm spējusi saglabāt statusu.

Zaļais karogs ir Ekoskolas programmas simbols, to piešķir mācību iestādēm, kuras parādījušas labāko sniegumu, ieviešot Ekoskolas programmas prasības, piemēram, vides izglītības aktivitātes un kampaņa.

Jautāta, ko PII ievēro, lai saudzētu dabu, Ceplīte norāda: "Bērnudārzs atrodas ļoti labā teritorijā, šeit ir kluss, apkārt daba. Katrai grupiņai esam ierīkojuši arī nelielu mazdārziņa dobi. Krājam makulatūru, dodamies ar bērniem dabā, izmantojam dabas materiālus mācību procesā un cenšamies taupīt energoresursus, kā arī cenšamies dažādus materiālus izmantot vairākas reizes, sevišķi papīru. Bērnudārzam veikta arī renovācija. Ir nosiltināta ēka un nomainītas komunikācijas, līdz ar to bērnudārza ēka pati par sevi ir videi draudzīga."

Ceplīte stāsta, ka ik gadu mācību iestādes var izvēlēties tematu, ko apspēlēt visa mācību gada garumā. "Pagājušā gadā mēs izvēlējāmies tematu par ūdeni. Visa gada laikā audzinātājas vāca materiālus par ūdeni un rādīja tos audzēkņiem. Mācījām bērniem visu, kas saistīts ar ūdeni," stāsta Ceplīte.

Tāpat Ceplīte norāda, ka šī gada pavasarī bērnudārzā norisinājās projektu nedēļa, kā laikā audzēkņi devās dabā un iepazina ūdens īpašības, kā arī bērnudārzā bija ieradušies SIA "Valmieras ūdens" pārstāvji, lai informētu, kā ūdens no krāna nokļūst dabā.

"Šī mācību gada tematika ir saistīta ar atkritumu pārstrādi. Mēs to sauksim par "lietu otrā dzīve". Izmantosim nodarbībās visu, kas mājās vairs nav vajadzīgs - tie ir dažādi trauciņi, makulatūra, papīra dvieļu rullīši, veci plakāti, žurnāli, un citas lietas. Uz pavasara pusi būs arī projekta nedēļa," stāsta Ceplīte. 

Uz jautājumu, kāds ir bērnudārza lielākais ieguvums, esot Ekoskolas titulā, Ceplīte stāsta: "Visu to, ko mēs ar bērniem pārrunājam un apgūstam, viņi pēctam pastāsta arī saviem vecākiem. Dažkārt sanāk tā, ka bērni pamāca vecākus, kā šķirot un, kā var izmantot dabas vai otrreizējas pārstrādes materiālus."

Latvijā Ekoskolu programmā darbojas izglītības iestādes visām vecuma grupām, sākot ar pirmsskolas izglītības iestādēm, līdz pat augstākajām mācību iestādēm. Šobrīd programmā iesaistījušās jau 180 izglītības iestādes. 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)