Banner 980x90

VPV piešķir profesionālās izglītības kompetences centra statusu

Valdība otrdien, 25.novembrī, piekrita Valmieras Profesionālajai vidusskolai piešķirt profesionālās izglītības kompetences centra (PIKC) statusu.

Šī gada 1.oktobrī vidusskolā mācījās 537 izglītojamie, no kuriem profesionālo vidējo izglītību iegūst 524.

2012./2013.mācību gadā nepietiekama mācību sasniegumu vērtējuma dēļ, neattaisnotu mācību kavējumu dēļ un nepareizas karjeras izvēles dēļ ir atskaitīti 6,5% izglītojamo, kuri uzsākuši mācības vidusskolā. Savukārt 2013./2014.mācību gadā šo iemeslu dēļ ir atskaitīti 6,6% izglītojamo, kuri uzsākuši mācības vidusskolā.

2012./2013.mācību gadā 69,2% izglītojamo, kuri ieguvuši profesionālo kvalifikāciju, vērtējums profesionālās kvalifikācijas eksāmenos nav bijis zemāks par septiņām ballēm. Savukārt pērn šādu izglītojamo skaits audzis līdz 84,1% izglītojamo.

Vidusskola atbilstoši īstenojamām izglītības programmām sadarbojas ar vairākām darba devēju organizācijām vai to apvienībām un nozares komersantiem, tādējādi nodrošinot darba tirgus prasībām atbilstošas prakses vietas visiem vidusskolas izglītojamajiem, kuriem atbilstoši profesionālās izglītības programmas prasībām prakse ir organizējama, tostarp darba vidē balstītu profesionālo apmācību.

Līdz ar PIKC statusa piešķiršanu vidusskolai tiktu mainīts arī tās nosaukums. No šī gada 1.decembra tā pastāvēs kā Valmieras tehnikums.

Lai nākotnē nodrošinātu stabilu kompetences centram nepieciešamo izglītojamo skaitu, Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar vidusskolu turpmākās vidusskolas attīstības stratēģijā plāno vidusskolai pievienot Rankas Profesionālo vidusskolu - profesionālās izglītības iestādi ar radniecīgām profesionālās izglītības programmām.

Vidusskolas īstenotajās profesionālās izglītības programmās pedagogu darba samaksai piemērojama 10% piemaksa. 2014.gadā un turpmākajos gados finansējums 10% piemaksas nodrošināšanai jau ir paredzēts ministrijas budžetā apakšprogrammā "Profesionālās izglītības programmu īstenošana".

Lai izglītības iestāde varētu pretendēt uz profesionālās izglītības kompetences centra statusu, tai ir jāizglīto ne mazāk par 500 audzēkņiem, Rīgā - ne mazāk par 800 audzēkņiem. Tāpat ir noteikts, ka skolā iespējams izglītot darbam ar jaunākajām tehnoloģijām arī citu profesionālo skolu audzēkņus, kā arī uzsvērta nepieciešamība cieši sadarboties ar sociālajiem partneriem. Profesionālās izglītības iestādei sevi jāparāda arī kā profesionālās izglītības metodiskajam centram, pieaugušo tālākizglītības centram, karjeras izglītības centram, tai jāveic ārpus formālās izglītības sistēmas apgūtās profesionālās kompetences novērtēšanas funkcijas. Skolai jāpiedalās Eiropas Savienības struktūrfondu vai citos ārvalstu finanšu instrumentu finansētajos projektos, kā arī jāatbilst citiem noteiktajiem kritērijiem.

Profesionālās izglītības kompetences centri tiek attīstīti, turpinot darbu pie konkurētspējīgas profesionālās izglītības sistēmas izveides, paredzot, ka līdzekļi tiek koncentrēti ilgtspējīgos projektos - modernizētos un aprīkotos, mūsdienu prasībām atbilstošos profesionālās izglītības centros visos Latvijas reģionos.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)