Banner 980x90

Zelta rudens Latvijas – Igaunijas pierobežā

Drēgns un apmācies uzausa pirmdienas, 14.oktobra rīts, kad Rēzeknes Augstskolas (RA) studiju programmas "Ģeogrāfijas un sociālo zinību skolotājs" 1., 3. un 4. kursa studenti lektora Ivara Matisova vadībā devās mācību ekskursijā apskatīt Latvijas – Igaunijas pierobežu, kā arī paviesojās Igaunijā. Lai arī sākotnēji izskatījās, ka diena nebūs jauka un saulaina, laikam ritot, diena izvērtās silta un patīkama, kas arī visiem ekskursantiem piešķīra patīkamu un satraucošu noskaņojumu.

Mācību ekskursijas pa Latviju ir ikgadēja RA tradīcija, taču šoreiz studentiem bija unikāla iespēja nedaudz ielūkoties arī skaistajā kaimiņu zemē Igaunijā, pa ceļam priecējot acis ar Latvijas zelta rudens ainavām gan pilsētās, gan lauku teritorijās.

Mākoņaino un vēso rītu studenti iesāka ar nelielu ieskatu Kārsavas pilsētā un tās apkaimē, tālāk dodoties uz Baltinavu, kur tika aplūkota Baltinavas Kunga Jēzus Kristus pasludināšanas Romas katoļu baznīca. Turpinot ceļu, studenti devās uz Viļakas pilsētu, kur tika noorganizēta neliela pastaiga muzeja darbinieces Ritas Gruševas vadībā. Tika apskatīta Viļakas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīca un tai piederošā kapliča.

Tālāk studenti devās izpētīt rudenīgo ainavu Igaunijā, kur pirmais no apskates objektiem bija Lielais Munameģis. Tas ir paugurs Igaunijas dienvidaustrumos, Hānjas augstienē. Lielais Munameģis ir augstākais punkts Igaunijā un Baltijas valstīs – tā augstums ir 318 metri virs jūras līmeņa. Studenti izmantoja iespēju uzkāpt 29,1 m augstajā Lielā Munameģa skatu tornī, no kura 50 km rādiusā pavērās lielisks skats uz Igaunijas dabas ainavām.

Pēc Lielā Munameģa apskates sekoja iespaidīgās Vastselīnas pilsdrupas, kuras kādreiz ir bijušas svētceļotāju galamērķis. Taču joprojām pēc Vastselīnas pils sagraušanas svētceļnieki apmeklē šo vietu arī mūsdienās. Saglabājušās pilsdrupas ir iekonservētas, un ziemeļaustrumu tornī ir uzbūvēta skatu platforma, kur var uzkāpt ikviens interesents. Dodoties atpakaļ uz Latvijas robežas pusi, pa ceļam studenti apskatīja ne pārāk lielo, bet sakopto Veru (Võru) pilsētu, kura atrodas gleznainā Tamulas ezera krastā.

Pēdējā no apskates objektiem – Drusku pilskalnā – studenti varēja izvingroties, kāpjot pilskalnā un izejot Drusku pilskalna dabas taku.

Ikviens novērtēja dienas pozitīvos iespaidus un patīkamo atmosfēru, kas pavadīja zinātkāros studentus.

Lielu paldies sakām RA Humanitāro un juridisko zinātņu fakultātei par iespēju un finansiālo atbalstu ekskursijas organizēšanā!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)