Banner 980x90

Ziema vēl nav beigusies – neaizmirsti par darba drošību!

Lai arī februāra sākums lika mums visiem noticēt, ka ziema jau ir noslēgusies un mēs varam gaidīt pavasari, tomēr ir jāatceras, ka pavasaris Latvijā var būt mānīgs, un arī marts mūs vēl var pārsteigt ar mīnusiem un sniega segu. Ziemas sezona ir īpašs izaicinājums tiem darbiniekiem, kuri ik dienu strādā ārpus telpām. 

Ziemas sezonā īpaši liela uzmanība ir jāpievērš darbinieku labsajūtai, veselībai un drošībai, lai nodrošinātu viņiem komfortablus un drošus darba apstākļus. Viens no pirmajiem pamatnosacījumiem, protams, ir laika apstākļiem atbilstošs un kvalitatīvs darba apģērbs, tomēr nevajadzētu arī aizmirst par citiem faktoriem, kas varētu šķist mazāk svarīgi. Arī laikus nenotīrīta vai ar pretslīdes materiāliem neapstrādāta autostāvvieta vai ieeja uzņēmuma telpās var radīt nopietnus draudus darbinieku veselībai. Ziemas periodā stacionāros ik dienu nonāk cilvēki, kuri gūst traumas, paslīdot un nokrītot, tādēļ uzņēmumam ir jādara viss iespējamais, lai nepieļautu šādu traumu gūšanu uzņēmuma teritorijā. 

Kvalitatīvs un ziemai piemērots apģērbs 

Darba devējam ir pienākums nodrošināt saviem darbiniekiem tādu darba vidi, kas ir brīva no apdraudējumiem viņa veselībai un drošībai. Šajos apdraudējumos ietilpst arī ar laika apstākļiem saistītie apdraudējumi. Ilgstoši atrodoties ārpus telpām, darbinieki ir pakļauti hipotermijas riskam. Hipotermija rodas brīdī, kad ķermenis patērē vairāk siltuma, nekā tas spēj saražot. Darbinieks, kas cieš no hipotermijas, var izjust drebuļus un nogurumu. Hipotermijai pastiprinoties, palēninās cilvēka pulss un āda var kļūt zilgana. Ja cilvēks apsaldē vienu konkrētu ķermeņa daļu, tad viņam rodas apsaldējums. Visbiežāk apsaldēti tiek kāju un roku pirksti, deguns, ausis, zods un vaigi. Sala skartā ķermeņa zona var kļūt gaiša vai zilgana un var būt nejūtīga vai tirpt. Nozares, kurās darbinieki visbiežāk tiek pakļauti hipotermijas riskam, ir mežizstrāde, celtniecība, transporta pārvadājumi, lopkopība, kā arī policijas, ugunsdzēsības un neatliekamās palīdzības dienesta, lidostas, komunālo pakalpojumu un citu nozaru darbinieki.

Ziemas periodā nevajadzētu aizmirst arī par darbinieku redzamību – lai arī pavasaris vēl tuvojas, rīti un vakari vēl aizvien ir tumši, tādēļ darba devējam ir jāparūpējas, lai viņa darbinieki ir redzami tumsā. Izvēloties darba apģērbu ziemas periodam, jāievērš rūpīga uzmanība atstarojošajiem elementiem uz tā – jo vairāk atstarojošo elementu, jo labāk. 

Darba drošība nav īstā vieta ekonomijai!

Šī ziema ir bijis izaicinājums gan privātpersonām, gan uzņēmējiem – ikkatrs no mums ir ieviesis lielākus vai mazākus taupības pasākumus, lai spētu veiksmīgi strādāt par spīti ražošanas izmaksu straujajam kāpumam. Daudzi uzņēmumi ir pārskatījuši un vēl aizvien turpina pārskatīt sava uzņēmuma ražošanas izmaksas, lai atrastu iespēju tās samazināt un turpināt piedāvāt pircējiem savu pakalpojumu vai produktu par konkurētspējīgu cenu. Darba drošības izmaksas noteikti nav piemērota vieta ekonomijai, jo darbinieki ir jūsu uzņēmuma dārgākais resurss. Ja darbinieki jutīsies droši savā darba vidē un pietiekami novērtēti, viņi strādās produktīvi un ar augstu atbildības sajūtu, un augsts darba drošības līmenis uzņēmumā ir viens no veidiem, kā parādīt, ka jums rūp jūsu komanda. 

Ja vēlaties, lai jūsu uzņēmumā darba drošība būtu uzturēta augstā līmenī, sazinieties ar mūsu komandu! Vairāk info: https://www.medkos.lv/#Pardarbadrosibu

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)