Tūrisma informācija

 • Piemineklis "Vienoti Latvijai" jeb "Latgales Māra"

  Piemineklis "Vienoti Latvijai" jeb "Latgales Māra"

  Piemineklis "Vienoti Latvijai" jeb "Latgales Māra" ir atpazīstamākais Rēzeknes simbols. Pieminekļa bronzā lieto kompozīciju veido trīs figūras – ķēžu rāvējs, ceļos noslīgusi tautu meita un centrālais sievietes tēls ar krustu paceltā rokā.

 • Latgales Kultūrvēstures muzejs

  Latgales Kultūrvēstures muzejs

  Latgales Kultūrvēstures muzejs dibināts 1959. gadā, un savā darbībā tas pievērsies padziļinātai Rēzeknes novada un Latgales reģiona kultūrvēstures izpētei. Muzejā vienkopus savākta nozīmīga Latgales keramikas un tēlotājmākslas kolekcija, kā arī etnogrāfisko priekšmetu kolekcija.

 • Rēzeknes pilsdrupas jeb Livonijas ordeņa pils

  Rēzeknes pilsdrupas jeb Livonijas ordeņa pils

  Livonijas ordeņa pils varētu būt celta 13. gs. beigās. Sākotnēji tā bija divstāvu akmens pils, un tās galvenajā daļā atradās trīs korpusi un trīsstāvu torņi. Lai iekļūtu pilī, vajadzēja pāriet pār paceļamo tiltu, iziet caur trim dzelzs vārtiem un pa ceļam, kas veda gar austrumu puses...

 • Rēzeknes Mākslas un Dizaina vidusskolas Mākslas nams

  Rēzeknes Mākslas un Dizaina vidusskolas Mākslas nams

  Kokgriezumiem bagātīgi rotātā ēka būvēta 19. gs. pēdējā ceturksnī, eklektikas stilā. Savulaik ēkā atradās gan skolotāju institūts, gan skola, gan arī tuberkulozes dispansers un kara komisariāts, bet 1995. gadā to iegādājās Rēzeknes mākslas koledža.